Okénko do Korfballeague – 7.kolo

Sedmé kolo Korfballeague přineslo změnu na čele tabulky, kam s vyhoupl tým PKC, který si i po sedmém kole udržel stoprocentní úspěšnost, když ve šlágru kola zdolal silný tým Blauw Wit z Amsterodamu, zatímco doposud vedoucí TOP sice udržel neporazitelnost, ale ztratil první bod remízou s KZ.

DVO - Dalto  23:29
V prvním poločase duelu sousedů v tabulce (4. a 5. tým) se DVO snažilo přiblížit na dohled čtvrtému místu, které zajišťuje postup do play-off a skutečně vykročilo správnou nohou. Těsně před koncem poločasu vedlo DVO 13:10 a vyprodaná hala v Bennekomu byla nadšena. Dalto, které v této sezóně předvádí výborné výkony, dokázalo snížit na 13:12 ještě do poločasu a ve druhé půli již zápasu dominovalo – ve 35.minutě byl stav 16:20 a ve 45.již dokonce 19:25 a bylo rozhodnuto.

Blauw Wit - PKC 25:27
Tým modrobílých prohrál šlágr kola proti obhájci titulu až v posledních minutách. Čtyři minuty před koncem byl totiž stav vyrovnaný 24:24 poté, co Gerald van Dijk – nejlepší střelec zápasu, kola i celé Korfballeague se dvakrát prosadil a dotáhl dvoukošový náskok PKC. Pak přišly velké chvíle PKC, které třemi koši v řadě rozhodlo zápas. Závěrečnou podobu výsledku dal symbolicky opět Gerald van Dijk, který v posledních vteřinách svým 13.košem v zápase (a 61. v sezóně!) snižoval na konečných 25:27.

TOP - KZ  22:22
Tým TOP ztratil první bod v letošním ročníku (snímek ze pochází z tohoto zápasu), ale může být rád, že nepřišel o neporazitelnost, neboť těsně před koncem prohrával dokonce již 19:22. Úchvatným závěrem vyválčil alespoň bod proti stále nekompletnímu týmu KZ, který stále čeká na uzdravení svých hvězd Tima Bakkera a Andreé Kuiperse. Po poločasové přestřelce, kdy týmy odcházely do šaten za nerozhodného stavu 16:16, přišel ve druhém poločase střelecký půst a ve 35.minutě byl stav opět vyrovnaný 19:19. KZ v následujících pěti minutách třikrát skóroval a dostal se do nadějného vedení 19:22 (zejména díky střelecké potenci Jordi Pasma, který zaznamenal 10 košů). Tým TOP však dokázal reagovat a díky reprezentantům v jejich dresech (Celeste Split a dvakrát Mick Snel) vyrovnal na konečných 22:22.

Nic. – OVVO  19:22
V souboji týmů ze spodní části tabulky toužil domácí tým Nic. urvat první body, ale ani po velkém boji a vyrovnaném průběhu se mu to nepodařilo a zůstává tak s nulou stále na posledním místě tabulky. OVVO se odpoutalo od sestupové příčky, ale zatím pouze díky lepšímu skóre a se záchranou to bude jistě mít ještě těžké.

Fortuna - LDODK 17:14
Tým Fortuny Delft udržel třetí místo v tabulce i po zápase s LDODK, který je závislý na střeleckých výkonech André a Erwina Zwartových, kteří v dosavadním průběhu Korfballeague vstřelili více než polovinu všech košů LDODK a aktuálně figurují na druhém (resp.třetím) místě střelecké tabulky za suverénním Geraldem van Dijkem. Fortuna vedla v poločase komfortním rozdílem pěti košů 11:6 a ve 40.minutě byl stav 15:9 a vypadalo to na pohodový závěr zápasu pro domácí tým. V dalším pěti minutách však tým LDODK vstřelil 4 koše (André Zwart 2 a Erwin Zwart též 2) a trenérské duo Fortuny Korporaal/Preuninger si muselo vzít oddechový čas a zabránilo případné ztrátě bodů, což se povedlo dokonale a nejlepší střelkyně zápasu delftská Cindy van Eijk přidala dva koše a zápas definitivně rozhodla.