U19 - druhé soustředění na Světový Pohár

Vrchol tohoto výběru je koncem dubna a to na Světovém poháru U19 v nizozemském Leeuwardenu, kde by se chtěl tým umístit do 4. místa a tomuto cíli přizpůsobuje přípravu.

Hráči, kteří přijali nominaci a zúčastnili se soustředění:

Vyroubal Alexander – Prostějov

Šnévajs Martin – asistent trenéra
Pešák Petr – asistent trenéra
Žák Martin – manager týmu

Součástí byly přátelské zápasy s VKC Kolín, které skončily vítězstvím právě Kolína 13:7 (6:4) a 16:7 (9:3). Tyto zápasy ukázaly celému realizačnímu týmu, na co se více zaměřit, ale i co jsou silné stránky jednotlivých hráčů i celého týmu.

Krátký rozhovor s hlavním trenérem U19 Davidem Konečným

Davide, je po soustředění. Jak hodnotíš toto soustředění?

Chtěl jsem, aby se hráči poznali navzájem i realizační tým. Řekli jsme si, jaký očekáváme přístup, nasazení, nejenom na soustředění, ale i v osobní individuální přípravě. Hráči dokázali přijmout koncepci hry a vypadá, že jim vyhovuje, a proto hodnotím vcelku pozitivně.

Co se ti na hráčích a týmu líbí a co myslíš, že je silná stránka?

Líbí se mi přístup hráčů k soustředění. Všechno bylo, jak jsme se domluvili. V dochvilnosti i nasazení a přístupu. Velmi se nám líbilo to, že hráči jsou schopni sami sebe zhodnotit a poučit se chyb. Silná stránka je střelba, vnímání taktiky a systému otevřené moderní hry. Líbí se nám dravost s tahem na zakončení do koše.

Co by se mělo zlepšit?

Nebát se střílet a pořád pracovat na technice přihrávky i střelby a chytře využívat celý prostor hřiště.

Nějaký vzkaz do klubů?

Dbát na techniku přihrávek, střelby, práci s míčem. Nenutit hrát pouze 2-2, ale hrát totální korfbal, všichni umí vše a jsme nebezpeční.

Autor: Martin Žák