U15 EKC 2019 #03 - finálový den

Na začátek druhého a závěrečného hracího dne Mistrovství Evropy U15 čekaly poslední zápasy v základní skupině s domácím týmem Maďarska a s favorizovaným výběrem Nizozemska. Posledním zápasem měl být zápas o celkové umístění.

CZE "1" vs HUN "1" 8:4 (4:2)

V prvním zápase se český elitní výběr utkal s domácím prvním výběrem. Češi vstoupili do zápasu koncentrovaně v útoku i v obraně. Jednalo se opět o nervy drásající a urputný souboj s houževnatým soupeřem. Česká lvíčata se ujala vedení na začátu zápasu a dokazala jej udržet až do samotného konce. Především díky výborné soustředěné obraně a dodržování taktických pokynů nakonec talentovaní mladíci udolali maďarský výběr poměrem 8:4 (4:2).

CZE "1" vs NED "1" 2:11 (2:3)

Český tým složený z mladých talentovaných hráčů a hráček z celé České republiky držel celou první čtvrtinu krok s favorizovaným výběrem Nizozemska, přestože hned od začátku česká lvíčata čelila obrovskému tlaku vysokých Nizozemců. Především v druhé části zápasu byla na českých hráčích a hráčkách znát nervozita a možná také únava, která vedla ke zbytečných ztrátám míče a následným protiútokům soupeře. Konečný výsledek posledního zápasu ve skupině proti Niozemsku 2:11 (2:3) a odsoudil tak tým k zápasu o celkové třetí místo.

CZE "1" vs GER "1" 8:3 (5:1)

Do zápasu o celkové třetí místo však český celek pod vedením Martina Šnévajse a Anety Lešanské nastoupil stoprocentně koncetrovaný a taktické úkoly trenérů plnil do posledního puntíku. Český výběr se tak i v posledním zápase turnaje prezentoval skvělou týmovou hrou, výtečnou obranou a parádní připravou útoků. K tomu všemu česká lvíčata přidala větší úspěšnost při střelbě, donáškách a téměř bezchybném proměňování penalt. Zaslouženě tak porazilo soupeře z Německa i ve druhém vzájemném měření sil - tentokráte 8:3 (5:1) a odváží si tak cenné bronzové medaile.

Tabulka po základní skupině

GER 1 NED 1 HUN 1 ENG 1 CZE 1 POR 1 SVK 1 Body Skóre Pořadí
GER 1 x 4:6 5:4 9:8 4:7 6:8 14:2 6 42:35 4.
NED 1 6:4 x 10:7 13:11 11:2 10:9 19:2 12 69:35 1.
HUN 1 4:5 7:10 x 8:9 4:8 5:10 15:3 2 43:54 6.
ENG 1 8:9 11:13 9:8 x 5:9 5:9 15:4 4 53:52 5.
CZE 1 7:4 2:11 8:4 9:5 x 7:9 17:3 8 50:36 3.
POR 8:6 9:10 10:5 9:5 9:7 x 9:5 10 54:38 2.
SVK 2:14 2:19 3:15 4:15 3:17 5:9 x 0 19:89 7.

7. Slovensko

Pro druhý tým české talentované mládeže neodstartoval závěrečný den turnaje vůbec šťastně. První část zápasu proti soupeři z Anglie byla bohužel jednoznačná ve prospěch anglického týmu. Zápas byl fyzicky velmi náročný a na hráčích bylo vidět, že jsou opět nervozní. Ani bojovný výkon v posledních dvou čtvrtinách lvíčatům nestačil a z prvního zápasu druhého dne si tak odnesla prohru 5:9 (0:7). Druhý zápas byl zřejmě nejdramatištějším zápasem turnaje a jediným, který dospěl do prodloužení. Český tým v něm nastoupil proti domácímu výběru Maďarska, kterého hnalo dopředu domácí poublikum. Opět se ukázalo, že největším problémem českých týmů je v poslední době především proměňování šancí, a to i těch vyložených. Český tým však dokázal proměněnou penaltou v poslední vteřině srovnat a vybojoval tak prodloužení. Ani v něm se však českému týmu nedařilo. Na střelu nejlepšího maďarského hráče již nedokázala česká lvíčata odpovědět a zápas prohrála 8:9 GG (4:4). Posledním představením na turnaji byl opět velmi vyrovnaný a napínavý souboj s týmem Německa. Český výběr musel bojovat o vítězství do posledních vteřin. I přes velký počet technických chyb a neproměměných šancí se podařilo českému týmu vybojovat výhru a tím také celkové čtvrté místo v turnaji.