U15 EKC 2019 #02 - první hrací den

První hrací den Mistrovství Evropy U15 přinesl prvním týmu celkem čtyři zápasy, které se odehráli ve sportovní hale v Dunakeszi nedaleko maďarské metropole Budapešti. Turnaj je rozdělen na dvě výkonostní skpuiny které se hrají samostatně. V každé skupině hrají týmy vždy každý s každým a následně podle konečného pořadí o celkové umístění (finále = 1 vs 2, o třetí místo = 3 vs 4, apod.).

První český tým talentované mládeže nastoupil do zápasu pod vedením trenérského dua Martin Šnévajs a Aneta Lešanská. V první hrací den český výběr narazil na všechny tradiční soupeře: Portugalsko, Anglie, Slovensko a Německo. Zítra český celek čekají zápasy s Maďarském a Nizozemskem. Především v zápase s týmem Nizozemska se bude rozhodovat o konečném umístění českého týmu ve skupině a také o tom, zda si mladý český výběr zahraje o medaile.

CZE "1" vs POR "1" 7:9 (5:3)

V prvním zápase narazil tým CZE 1 na celek Protugalska. Jihoevropský tým je již tradičním rivalem pro český výběr ve všech věkových kategoriích a české celky mají velim často problém Portugalsko porazit. Nejinak tomu bylo dnes, přestože po prvním poločase český celek vedl 5:3, ukazatel skore se na konci zápasu zastavil na stavu 9:7 ve prospěch soupeře.

CZE "1" vs ENG "1" 9:5 (5:4)

Druhý zápas který odehrál první český celek ve stejný čas jako druhý český tým již dopadl mnohem lépe než první. Na hře českého výběru bylo vidět, že z jednotlivých hráčů a hráček již opadla nervozita a tým se také vyvaroval zbytečných chyb. Po zápase se tak naši nejmladší reprezentanti mohli radovat z první zasloužené výhry na turnaji.

CZE "1" vs SVK 17:3 (6:0)

Ve třetím zápase český tým narazil na dalšího tradičního rivala kterým je tým Slovenska. Výběr talentovaných mladých hráčů pod vedením Martina Šnévajse si hravě poradil s našimi východními sousedy. Skvělá koncentrace v obraně i v útoku a lepší úspěšnost střelby přinesli poločasový výsledek 6:0 ve prospěch našeho týmu a nejlepší výsledek dne pro českým tým s konečným skóre 17:3.

CZE "1" vs GER "1" 7:4 (4:1)

Poslední zápas dne, který odstartoval v 17:30, byl opět vítězný. Český výběr nastoupil do zápasu opět koncentrovaně, s krásnou kombinační a trpělivou hrou a bez problémů od začátku přehrával tým Německa. V poločase tak výběr Martina Šnévajse zaslouženě vedl 4:1. Díky odpovědné obraně v druhém poločase a dodržování taktických pokynů trenéra český tým zvítězil 7:4.

SVK 2:14 2:19     3:17 5:9 x 0 12:59

Pro druhý český tým CZE 2 byl první hrací den o něco kratší, protože dle hracího plánu měl odehrát zápasy s favorizovanými Nizozemském, dále s druhým týmem Maďarska a Německa. V první zápase byl český výběr nerozehraný, nervozní, s nízkou úspěšností zakončení a favorizovanému soupeři tak podlehl vcelku snadno CZE "2" vs NED "2" 1:7 (1:3). Druhý zápase byl již z pohledu českého celku úspěšnější, ale českým hráčům a hráčkách chyběl především klid při zakončení. Bohužel ani druhý zápas nepřinesl výhru a po dramatickém souboji podlehl domácímiu celku CZE "2" vs HUN "2" 4:6 (2:2). Poslední zápas byl poté pro českým tým pověstným balzámem na duši, kdy díky zvýšené koncentraci, lepší úspěšnosti střelby a menšímu počtu technických chyb dokázal jednoznačně přehrát tým Německa 8:0 (4:0).