Druhé kolo starších žáků: Brno válcovalo soupeře, Prostějov narazil

Ve druhém dějství letošní sezony nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků bylo nejúspěšnější družstvo z Brna, které si v Českých Budějovicích ze tří zápasů připsalo tři relativně pohodové výhry a ukázalo, že to s ním soupeři budou mít těžké. Tolik se naopak nedařilo Prostějovu, který po dvou minulých výhrách tentokrát ve druhém kole ze tří duelů dvakrát padl.

Do soutěže zasáhly logicky i domácí Jihočeši, kteří minulé kolo museli z důvodu nedostatku hráčů „odpískat“. Tentokrát se však České Budějovice sešly a připsaly si dvě výhry. Domácí celek nestačil jen na brněnský Korfbal klub.

Nejdramatičtější klání přineslo měření sil mezi domácími a Prostějovem. Hanáci v poločase vedli 6:4, jenže v závěru jim chyběla zraněná opora Vojtěch Ošťádal, a střetnutí nakonec ztratili těsně 8:9.

Miniturnaj vyšel výborně kolínské odchovance v barvách Brna Anně Literové, která ve třech utkáních nasázela 13 košů, České Budějovice dokonce potopila sedmi zásahy.

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): Jsem rád, že jsme oproti prvnímu kolu měli dost hráčů. Úvodní dějství se řeší. Je otázka, zda se naše zápasy zkontumují v náš neprospěch, nebo najdeme nějaký volný termín pro náhradu. Do sezony jsme vstoupili skvělým utkáním a výhrou 14:2 s Kutnou Horou. Odešlo jim z žáků dost hráčů, takže jsme to měli usnadněné. Prostějov je tradiční rival a naše vzájemné zápasy rozhodují malé věci. Skoro celý duel jsme prohrávali, výhru 9:8 jsme si vystříleli až v závěru. Při prohře s Brnem jsme nedokázali uhlídat Annu Literovou, která nás smázla sedmi koši. Příště na ni musíme vymyslet účinnější taktiku. Celkově je Brno dost silné.

Eliška Jonáková (zastupující trenérka, Brno): Pro nás představují tři relativně pohodové výhry překvapení. Hráči si mysleli, že jednodušší to bude jen s Kutnou Horou, ale poradili si s přehledem i s dvěma dalšími soky. V jednom utkání jsme si mohli dovolit nasadit i horší sestavu. S partnerem Jirkou Zieglerem normálně trénujeme mladší děti, žáky jsme vedli jen jako záskok. Hráči už něco umějí, a když jim dáte nějaký pokyn, většinou ho dokážou splnit. Myslím, že tento tým má klidně na titul.

Nikola Lorencová (hráčka, Prostějov): Brno má hodně dobré hráče, nám přibylo dost mladých. Škoda, že se s Českými Budějovicemi zranil Vojta Ošťádal. V závěru pak scházel a soupeř utkání otočil. Težký zápas jsme svedli i s Kutnou Horou. Po vyrovnané půli jsme se zvedli psychicky a dost nám v přestávce pomohl i trenér. Ve starších žácích jsem poslední rok a beru to tak, že společně s Vojtou Ošťádalem bychom měli tým táhnout a pomáhat mladším. Podobná role mi nevadí a baví mě. Svůj tým bych letos ráda viděla na druhém místě, ale uvidíme. Brno je jasný adept na titul, silné jsou i České Budějovice.

České Budějovice, KCC Sokol U16 : Kutná Hora, SK Respo U16  14:2

Poločas: 12:1. Nejlepší střelci: Buzková Barbora 4, Botková Aneta 3, Kortus Daniel 2, Součková Lucie 2 - Zedník Tomáš 1, Šťastný Jakub               1.

Brno, KK "A" U16 : Prostějov, SK RG U16  15:8

Poločas: 8:2. Nejlepší střelci: Lorenz Adam 5, Sahatciu Sára 5, Literová Anna 3 - Valenta František 3, Valenta Josef 2.

Kutná Hora, SK Respo U16 : Brno, KK "A" U16  8:15

Poločas: 7:11. Nejlepší střelci: Kadeřábek Filip 4, Šťastný Jakub 2 - Literová Anna 3, Sahatciu Sára 3, Čarvaš Dominik      3.

České Budějovice, KCC Sokol U16 : Prostějov, SK RG U16 9:8

Poločas: 4:6. Nejlepší střelci: Součková Lucie 4, Buzková Barbora 2, Kortus Rostislav 2 - Lorencová Nikola 3, Bartošová Vendula 2, Ošťádal Vojtěch        2.

Prostějov, SK RG U16 : Kutná Hora, S K Respo U16 13:7

Poločas: 6:6. Nejlepší střelci: Valenta František 4, Jankovič David 3, Valenta Josef 3 - Němcová Tereza 4, Šťastný Jakub 3.

Brno, KK "A" U16 : České Budějovice, KCC Sokol U16  19:11

Poločas: 11:7. Nejlepší střelci: Literová Anna7, Kohl Jiří 3, Sahatciu Sára 3 - Kortus Daniel 3, Součková Lucie 3, Pšenička Adam 2.

1.            Prostějov, SK RG U16                             6             4             0             2             65:43     8

2.            Brno, KK "A" U16                                   3             3             0             0             49:27     6

3.            České Budějovice, KCC Sokol U16          6             2             0             4             34:50     4

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16               3             1             1             1             23:23     3

5.            SK Plhov Náchod U16                            3             1             1             1             25:28     3

6.            Kutná Hora, SK Respo U16                     3             0             0             3             17:42     0