Vítězem Poháru svazu 2017 v korfbalu4 je Znojmo

Historicky první turnaj ve čtyřkovém korfbalu v seniorské kategorii se dnes konal v Brně Bohunicích, kam se sjelo devět družstev, která usilovala o Pohár svazu 2017. První koš turnaje vstřelila domácí hráčka Martina Weissová v zápase KK Brno proti Kutné Hoře a de facto tak odstartovala celý korfbalový den ve znamení korfbal4.

Základní část ovládla družstva SK RG Prostějova a MS Znojma, která tak s předstihem postoupila do semifinále. O jejich soupeřích se rozhodoval ve čtvrtfinálových utkáních, které přinesly asi nejlepší a nejvyrovnanější souboje celého dne, v nichž po heroickém výkonu PKC Náchod porazil KCC Sokol České Budějovice a KK Brno Kutnou Horu, když po třech čtvrtinách byl stav i tohoto utkání vyrovnaný.

Semifinálové duely pak přesvědčivě ovládly nejlepší týmy základní části a s přehledem postoupily do finálového souboje, v němž Modří sloni ze Znojma nedali hanáckému týmu žádnou šanci a výborným kolektivním výkonem vybojovali cennou trofej. V souboji o bronz PKC Náchod předvedl další fantastický výkon, porazil domácí tým KK Brno a vybojoval největší úspěch náchodského korfbalu v seniorské kategorii.

Konečné pořadí:

1. MS YMCA Znojmo 1