World Games 2017 - den třetí

World Games 2017 – den třetí

Třetí den byly na programu poslední zápasy ve skupinách, které rozhodly o pořadí a o složení semifinálových duelů. V bojích o medaile se představí zítra Nizozemsko proti Německu a Taiwan proti Belgii. Zbylé čtyři týmy pak odehrají semifinálová utkání ve skupině o konečné 5.-8.místo.

Skupina A:

Nizozemsko – Austrálie             30:10 (po čtvrtinách 11:4, 17:7, 23:8)

Nizozemsko bez sebemenších problémů zvítězilo i ve třetím zápase v základní skupině. Zároveň se jednalo o 41.vítězný zápas země tulipánů v historii Světových her. Pro obhájce titulu se jednalo o velmi pohodlné vítězství rozdílem dvaceti košů, což se jim v historii tohoto turnaje povedlo jako jediným již po čtrnácté a počtvrté si tento debakl odnesli právě Australané. Nejlepšími střelci tohoto utkání byli Esther Cordus a Richard Kunst s pěti koši.

Belgie – Čína                            36:13 (po čtvrtinách 9:1, 19:3, 30:9)

Belgičané po rekordním zápise Nizozemců nechtěli zůstat pozadu a rozdrtili Čínu nejlepším střeleckým výkonem těchto Světových – 36 košů a rovněž ozdobené nejlepším individuálním střeleckým výkonem, který předvedl Jesse De Bremaeker, když zaznamenal deset košů. Belgičané tak vyslali jasný signál svým zítřejším semifinálovým soupeřům z Taiwanu, se kterými se zítra střetnou o účast ve finále, že jejich forma má výrazně stoupající tendenci.

Tabulka skupiny A:

1. Nizozemsko      3z.          9b.         87:36
  2. Belgie                3z.          6b.         78:45
  3. Austrálie            3z.          3b.         43:79
  4. Čína                  3z.          0b.         46:94

Skupina B:

Taiwan – Polsko                         29:16 (po čtvrtinách 7:2, 13:5, 21:9)

Domácí tým nepředvedl mnoho korfbalové krásy ani svém posledním vystoupení v základní skupině, kde skončil na posledním místě se skóre 42:77. Po patnácti minutách vedli taiwanští reprezentanti již 11:2 a mohli tak šetřit síly na zítřejší semifinále, v němž jako vítěz skupiny B vyzvou druhý tým skupiny A – Belgii. Bude se jednat o ostře sledovaný souboj, kde šance obou týmů jsou velmi vyrovnané.

Německo – Velká Británie          13:12 (po čtvrtinách 4:4, 7:5, 9:8)

Jednalo se o nejvyrovnanější zápas tohoto turnaje, který pro oba týmy znamenal důležitý závěr skupiny, ve kterém se rozhodovalo, kdo postoupí do boje o medaile a na koho zbude pouze boj o konečné 5.-8.místo. Ostrovní tým vedl v zápase pouze jedenkrát, když na ukazateli skóre svítilo v páté minutě 2:3, ale jinak po celý zápas pouze dotahoval těsné náskoky německého týmu (na obrázku). Naposledy dokázala Velká Británie vyrovnat 4 minuty a 29 vteřin před koncem zápasu, a to na 12:12. Rozhodujícím momentem byl pak koš z rukou Jany Kierdorf 108 vteřin před koncem zápasu, na něž již tým vedený trenérem Davidem Bucklandem nedokázal odpovědět.