První liga má za sebou důležitý víkend. České Budějovice si přiblížily boj o zlato

Po extralize přišla na řadu i druhá nejvyšší korfbalová soutěž. Nedělní osmé kolo hodně napovědělo o tom, kdo se na konci dubna postaví v bitvě o nejcennější medaile už jistému finalistovi – prostějovskému béčku. V supernabitém miniturnaji na jihu Čech se utkaly nejlepší tři týmy a nejlépe z napínavé neděle vyšla rezerva Českých Budějovic, která porazila jak vedoucí béčko Prostějova, tak hlavně Kolín, který je její úhlavní nepřítel. Definitivní rozluštění přinese až následující víkend, kdy se hrají tři dohrávky prvního kola. Pokud Jihočeši uspějí aspoň v jednom ze dvou duelů, finále je nemine.

Ve druhém miniturnaji se v Náchodě utkaly celky z druhé půlky tabulky a nejlépe se vedlo Táboru, který porazil jak domácí tým, tak i Šenov.

MINITURNAJ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Stojí krok od dvojnásobného zastoupení v domácím finále. V sobotu si klání o extraligový titul zajistil českobudějovický A tým, o den později si ho přiblížila i rezerva. Jihočeši nejprve zdolali oslabené prostějovské béčko 11:8 a v pro ně nejdůležitějším zápase základní části porazili 17:8 také Kolín. „Nemáme tolik hráčů, abychom poskládali dva rozdílné celky, proto se nedělní sestava nelišila moc od té sobotní extraligové. K tomuto víkendu se upínaly všechny naše síly a povedl se nám. Vidina dvojnásobného zastoupení v domácím finále byla velmi lákavá. Prostějov přijel dost oslabený a Kolínu jsme vůbec nepovolili jeho hru. Navíc se nám dařilo jak herně, tak i střelecky. Příští víkend si aspoň na jednu výhru věříme, sice nám někdo asi bude chybět, ale i tak si snad poradíme,“ vyhlížel českobudějovický Daniel Šmíd sobotu, kdy má jeho tým šanci na pojišťující výhru nejprve s Náchodem a poté s béčkem Brna. Oba soupeři jsou papírově slabší.

Kolínští obhájci prvenství naopak zklamali. V rozhodujícím momentu jim scházely některé opory a finále se jim vzdálilo do oblasti teorie. „Bohužel se nám na nejdůležitější víkend sešla velká marodka. Zdaleka jsme nebyli kompletní. Budějovice mají sice ještě dohrávky, ale předpokládáme, že si to pohlídají. Zbyde na nás asi třetí flek, což je po titulu ústup z pozic. Je to horší, ale bronz zase tak špatný také není,“ povídal kolínský hrající kouč Zdeněk Milichovský, jehož může těšit alespoň pravděpodobné zopakování triumfu mezi nejlepšími střelci soutěže. Nastřílel 55 košů a jen těžko už ho někdo dožene. „Střelecká forma asi pořád drží, ale jak jsem říkal už loni, jde hlavně o týmový úspěch. Korfbal je kolektivní sport a bez spoluhráčů nic nezmůžete,“ dodal Milichovský skromně.

Prostějov, SK RG B : České Budějovice, KCC Sokol B  8:11

Poločas: 5:8. Rozhodčí: Peter Bušík, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Štefák Daniel 3, Vyroubal Alexandr 2 - Klacková Martina 4, Hurdálková Tereza 2, Jiřička Martin 2.

Prostějov, SK RG B : Kolín, VKC  12:13

Poločas: 5:9. Rozhodčí: Peter Bušík, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Tichý Jan 5, Vyroubal Alexandr 2, Štefák Daniel 2 - Milichovský Zdeněk 4, Paďouková Tereza 3.

Kolín, VKC : České Budějovice, KCC Sokol B 8:17

Poločas: 3:10. Rozhodčí: Ondřej Fridrich, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Milichovský Zdeněk 4, Paďouková Tereza 2 - Bláha Jakub 5, Pešák Petr 5.

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

V Náchodě se se sezonou nejpříjemněji rozloučil Tábor, kterému se dlouho nedařilo. Před víkendem totiž naposledy vyhrál 22. ledna, jenže v neděli si spravil trochu chuť. Porazil 21:13 Šenov i 24:15 domácí tým. „Celou sezonu jsme měli hráčskou indispozici. Pořád nám někdo chyběl, až teď jsme se sešli v plné síle a hned to bylo znát. Oba soupeři mají mladé a nevybouřené hráče, my si s nimi však poradili. Škoda některých předešlých ztracených zápasů třeba s Prostějovem nebo Brnem. Měli jsme je porazit a byli bychom ve finále my. Máme starý tým, ale dokázali jsme si, že výkonnost máme. Uvidíme, co bude další sezonu,“ pravil táborský Tomáš Ziegler.

Šenov, KC - ZŠ : SK Plhov Náchod  11:21

Poločas: 6:11. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Rusňak Martin 3, Sládek Ondřej 3 - Rompotl Tomáš 6, Kolářová Denisa 5, Hurdálková Gabriela 4.

Tábor, KC SPŠS : Šenov, KC - ZŠ  21:13

Poločas: 11:8. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Ziegler Tomáš  8, Valeš Daniel 5 - Sládek Ondřej 5, Rusňak Martin 4.

Tábor, KC SPŠS : SK Plhov Náchod  24:15

Poločas: 11:6. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Valeš Daniel 9, Šteger David 6 - Rompotl Tomáš  4, Štěpánová Pavlína 4, Kolářová Denisa 3.

Tabulka:

1.           Prostějov, SK RG B                          14          12          0             2             217:159               24

2.           Kolín, VKC                                        14          11          0             3             246:191               22

3.           České Budějovice, KCC Sokol B     12          10          0             2             239:145               20

4.           Tábor, KC SPŠS                               14          6             0             8             231:215               12

5.           Brno, KK B                                        12          6             0             6             206:193               12

6.           Šenov, KC - ZŠ                                 14          5             0             9             180:209               10

7.           SK Plhov Náchod                              12          2             0             10          128:195               4

8.           Brno, KK Nový Lískovec                   14          1             0             13          163:303               2