Poslední obvodní kolo odhalilo zbývající 2 finalisty Školního poháru

Tři školy z různých částí Brna si změřily síly na tomto obvodním kole, konkrétně místní ZŠ Pastviny z Komína, ZŠ Kamínky z Nového Lískovce a ZŠ Hamry z Maloměřic. Turnaj se odehrál systémem každý s každým na 2 kola, takže každá škola odehrála 4 zápasy. Favoritem na postup byli určitě domácí, kteří loňský ročník Korfbalového poháru vyhráli.

Hned první zápas mezi Pastvinami a Kamínky přinesl vyrovnanou bitvu. Do vedení 1:0 šel domácí favorit, hosté však dokázali otočit na 1:3. Pastviny ještě dorovnaly na 3:3, vítězný koš si však připsaly Kamínky a vyhrály výsledkem 3:4. V druhém zápase nastoupily děti ze ZŠ Hamry proti Kamínkám. Ty svému soupeři nedaly šanci, když dokázaly střelit nejvíc košů v 1 zápase na tomhle turnaji. Výsledek 8:2 byl jasný. Ani v dalším zápase se Hamry nedokázaly prosadit proti zkušenějšími soupeři z Pastvin, které vyhrály taky jednoznačně 7:1.

V následujícím zápase si to opět rozdaly Kamínky a Pastviny a znovu se bylo na co dívat. Zápas byl v celém průběhu vyrovnaný natolik, že žádné družstvo nedokázalo odskočit na rozdíl víc než 1 koše. Ve vedení byly většinou domácí Pastviny, závěr však opět vyšel lépe Kamínkám, které vyhrály naprosto stejným výsledkem 4:3. V posledních 2 zápasech se chtěly ještě v dobrém světle předvést děti z Hamrů. Výrazně zlepšily obranu, poločasový výsledek 1:0 v zápase proti Kamínkám jim pořád dával naději. Nedařilo se však v útoku, a proto nakonec prohrály 0:6. Závěrečný zápas mezi Pastvinami a Hamrami již nepřinesl žádné překvapení, když si Pastviny pohlídaly výhru 7:1.

Nejlepší střelkyní se stala Terka Špotáková ze ZŠ Pastviny, která dala 6 košů. Mezi kluky byl nejlepším střelcem Filip Vojtaník ze ZŠ Kamínky se 7 koši.

Výsledky: Pastviny – Kamínky 3:4, Kamínky – Hamry 8:2, Pastviny – Hamry 7:1, Pastviny – Kamínky 3:4, Hamry – Kamínky 0:6, Hamry – Pastviny 1:7.

Pořadí:

1. místo   ZŠ Kamínky     8 bodů
  2. místo   ZŠ Pastviny      4 body
  3. místo   ZŠ Hamry        0 bodů

Do městského finále 9. března postupují tedy ZŠ Kamínky z Nového Lískovce a ZŠ Pastviny z Komína.

Více fotek z turnaje najdete zde.