Brno navýšilo náskok na čele tabulky. Čeká se řež o druhé místo

Jeden očekávaný výsledek a jedno mírné překvapení. Tak vypadalo deváté kolo korfbalové extraligy. Brněnský Korfbal klub potvrdil dominanci, kterou si v sezoně postupně buduje, a Znojmo přehrál 25:17. Ve druhém napínavém klání slavili po třízápasovém půstu Prostějovští, kteří doma porazili 24:22 České Budějovice. Tabulce dál přesvědčivě vládne Brno, o druhé místo, které zaručuje účast ve finále, se dá však ještě čekat velký boj.

V první půlce se rozjížděli, pak už nebylo o vítězi pochyb. Brňané ve Znojmě uspěli díky nástupu ve druhé části hry, k jejich sedmigólové výhře přispěl i fakt, že Modří Sloni neměli k dispozici nikoho na střídání. „Prohráli jsme první čtvrtinu, postupně jsme duel však otočili. Podařilo se nám střídání ve druhé čtvrtině, kdy jsem šel z placu třeba zrovna já. (smích) Střídáním jsme měnili taktiku v nasazování hráčů, což nám pomohlo. Neporazitelní však nejsme, spíš naopak. Ukázal nám to třeba nedávný Europa Cup. Prostějov vyhrál s Budějovicemi, soutěž je velmi vyrovnaná a my musíme makat poctivě dál,“ vyhlásila brněnská stálice Jiří Ziegler.

Znojmo sice dál drží druhou pozici, má však zápas k dobru. „Pomohlo nám, že Budějovice ztratily. Musíme teď bezpodmínečně Jihočechy porazit a pak zkusit přehrát i Prostějova a třeba i Brno,“ vyhlížel poslední tři utkání základní části znojemský rychlík Patrik Nguyen. „V sobotu to bylo celkem vyrovnané, bohužel nás Brno ve druhém poločase převyšovalo. Mělo větší úspěšnost střelby a jeho hráči vyhrávali víc jednotlivých minisoubojů,“ dodal Nguyen.

Modří Sloni Znojmo : Brno, KK  17:25

Poločas: 10:12. Rozhodčí: Martin Uherka, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Žák Ivan 6, Nguyen Patrik 4, Podzemský Jiří 3 - Faltýnková Lenka 6, Jonáková Štěpánka 4, Bušík Peter 3.

I ve druhém klání devátého kola se rozhodovalo až ve druhé části. Hanáci s Českými Budějovicemi svedli naprosto vyrovnaný souboj, ve kterém byli nakonec v závěru přesnější. „Zápas se nám dost povedl, dal i jsme hodně košů. Konečně jsme se sešli v hojném počtu na tréninku a hned to bylo znát. Chyběl nám kapitán Petr Galíček, kterého však skvěle zastoupil Honza Tichý. Do sestavy se vrátil také Petr Šnajdr, což naši hru rozproudilo,“ těšilo prostějovskou Nikolu Ambrosovou.

Budějovičtí ztratili dva body i kvůli úspěšným penaltám soupeře. „Dostali jsme z nich hrozně moc košů, občas jsme polevili v koncentraci a dělali spoustu zbytečných chyb. Chyběl nám navíc Vlasta Krejčí s Denisou Hurdálkovou.  Škoda, že jsme prohráli zrovna teď, když Znojmo ztratilo. O druhé místo se asi v přímém souboji utkáme právě s Modrými Slony,“ uvedl českobudějovický ostrostřelec Jakub Bláha.

Prostějov, SK RG : České Budějovice, KCC Sokol  24:22

Poločas: 12:12. Rozhodčí:  Zdeněk Milichovský, Petr Báder. Nejlepší střelci: Vyroubal Alexandr 5, Tichý Jan 4, Šnajdr Petr 4 - Klacková Martina 6, Bláha Jakub 5, Mensová Anežka 5.

1.           Brno, KK                                            8             7             0             1             171:117               14

2.           Modří Sloni Znojmo                           9             4             0             5             137:153               8

3.           České Budějovice, KCC Sokol          8             3             0             5             142:144               6

4.           Prostějov, SK RG                               9             3             0             6             139:175               6