Korfbalový týden na ZŠ Velká Polom

Tento týden žila Základní škola ve Velké Polomi plně korfbalem. Zatímco v úterý a ve středu se konal obrovský celoškolní turnaj, kterého se aktivně na hřištích zúčastnilo více než 240 žáků, ve čtvrtek dorazila do Velké Polomi i početná skupina nizozemských korfbalistů z klubu DOS WK Enschede. Nizozemští sportovci předvedli místním žákům ukázku špičkového korfbalu a zároveň s žáky ve skupinách trénovali, ukazovali jim správnou techniku a náplň tréninkových jednotek. Žáci si tak kromě korfbalu mohli procvičit i své znalosti angličtiny a získat nové přátele ze země tulipánů.

V rámci této korfbalové akce z projektu Rok s korfbalem do školy přišla i významná návštěva z vedení obce, kdy si korfbalovou ukázku nizozemských sportovců nenechala ujít ani starostka obce Ing. Ludmila Bubeníková, která společně s vedením školy mohla sledovat nadšení dětí z jedinečného sportovního odvětví určeného skutečně pro všechny – z korfbalu.