Češi prolomili smůlu a jsou v semifinále

Pátý hrací den začal po úmorných horkých dnech konečně chladnějším počasím, což se

ovšem nedá říci o atmosféře ve sportovní hale. S blížícím se koncem bojů v základních

skupinách se každým zápasem stupňovalo napětí. Pokud chtěl český tým po včerejší prohře

s Maďarskem postoupit do dalších bojů o medaile, potřeboval zvítězit nad Čínou alespoň o

tři koše. Začátek utkání však vyšel lépe Číňanům, kteří si během prvního poločasu vytvořili až

čtyřbodový náskok. Češi se ale dokázali zkoncentrovat a za mohutné podpory diváků dokázali

v posledních minutách stav otočit a v infarktovém utkání zvítězit potřebným rozdílem ve

skóre 21:18. Jihoafrická republika zatím nebodovala a tak se snažila alespoň o čestný úspěch.

S favorizovaným soupeřem z Holandska však neměla šanci a tak zápas skončil doposud

nejvyšším skóre 50:8, přičemž padesátý koš Holanďanů padl společně se závěrečnou sirénou.