MS U23 zahájeno

Dnes bylo v Olomoucké sportovní hale zahájeno Mistrovství světa hráčů do 23 let. Na pořadu dne bylo úvodních šest zápasů, ve kterých se postupně přestavilo všech dvanáct týmů. V prvním zápase jsme viděli hráče Číny a Maďarska, kteří se postarali o velmi symbolický výsledek svého utkání. Skóre úvodního boje šampionátu se zastavilo na 20:16, což odpovídá zobrazení roku konání této akce v logu turnaje. Velkým lákadlem sobotního odpoledne bylo slavnostní zahájení turnaje, na kterém promluvil předseda ČKS Daniel Valeš a generální sekretář IKF Graham Crafter. Vybraní hráči jednotlivých týmů v rolích vlajkonošů prezentovali národní vlajky a společně s diváky a spoluhráči na tribunách vyslechli hymnu IKF. Po oficiálním zahájení se na palubovku poprvé v turnaji dostali čeští reprezentanti, kteří se utkali se soupeřem z Jihoafrické republiky. Diváci byli za svoji návštěvu odměněni vítězstvím ČR 26:5 a také oslavným tancem našich reprezentantů.