Návštěvníci brněnského Majálesu si mohli vyzkoušet korfbal

Majáles na brněnském výstavišti nabídl svým návštěvníkům kromě kulturního zážitku také ten sportovní, který nabídlo korfbalové stanoviště. Kde si nejeden student či studentka zkusili střelbu na koš nebo zahrát s parťáky krátký zápas.

Díky Centru sportovních aktivit Mendelovy univerzity se právě korfbal dostal mezi širokou nabídku stánků na Majálese. A kromě vysokoškolských studentů jste u korfbalových košů mohli najít také rodiny s dětmi nebo i několik bývalých korfbalistů. Celé odpoledne probíhalo za krásného slunečného počasí, a tak i organizátoři skončili trošku spálení.

Se zástupci Mendelovy univerzity byla také diskutována možnost otevření korfbalového předmětu v rámci tělocviku pro studenty. A protože v hale této univerzity trénují také zástupci Korfbal klubu Brno, je finanční investice pro univerzitu minimální. Věříme, že už od nejbližšího akademického roku si korfbal zahrají i na Mendelce.