První liga: Znojmo si zavřelo cestu k bronzu, Prostějov je ve finále

Stejně jako poslední kolo nejvyšší soutěže rozřešilo poslední otázky, ve druhé nejvyšší korfbalové soutěži se to samé stalo o uplynulém víkendu v jejím osmém kole. Prostějovská rezerva v souboji o finále porazila béčko Brna a po povinné výhře nad Novým Lískovcem si zajistila finále, kde si to rozdá s druhým týmem Kolína. V boji o postup do nejlepší čtyřky se naopak nevzdala rezerva Českých Budějovic. Vyhrála oba sobotní duely, i ten zásadní s béčkem Znojma a Jihočeši si po zásluze vysloužily vstupenku do kolínského střetnutí o bronz, ve kterém se utkají s Brnem.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Prostějov šel na domácí palubovce tvrdě za svým cílem v podobě postupu do souboje o triumf v první lize. Nasadil prakticky extraligovou sestavu a poradil si 21:12 s Novým Lískovcem i vysoko 30:13 s brněnským Korfbal klubem. „Na Hanou jsme dorazili s čistě béčkovou sestavou, snad až na Petera Bušíka. Už dřív jsme se domluvili, že to tak budeme dělat, navíc druhý den byla extraliga. Proti silnému složení domácích se pak hrálo těžce,“ uvedla brněnská Vendula Jemelíková. „Chtěli jsme do finále a zároveň už něco natrénovat i na play off extraligy,“ podotkla prostějovská Nikola Ambrosová.

Prostějov, SK RG B : Brno, KK Nový Lískovec - 21:12 (9:6)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Štefák Daniel 7, Marek Michal 6, Marek Tomáš       4 - Drábek Miroslav, Pernica Jakub 3, Drábek Jaroslav 2, Drábková Aneta 2.

Brno, KK B : Brno, KK Nový Lískovec - 20:11 (8:1)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Bušíková Zuzana 5, Skála Martin 3 - Pernica Jakub 5, Drábek Jaroslav 4.

Prostějov, SK RG B : Brno, KK B - 30:13 (14:4)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Havlová Renata 9, Vyroubal Alexandr 6 - Bušík Peter 4, Skála Martin 4.

MINITURNAJ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ

Kdo čekal, že Znojmo po dlouhém pauzírování začne sbírat body potřebné k postupu do zápolení o medaile, ten se hrubě mýlil. V Sezimově Ústí prohrála sestava Modrých Slonů nejprve s domácím Táborem a nestačila ani na České Budějovice. Ty naopak přehrály Tábor a zakončily svůj letošní bodový účet na čísle 17. Znojmo má sice stále čtyři zápasy k dobru, jenže i kdyby všechny zbývající duely vyhrálo, tak Jihočechy jen dorovná. A vzájemné zápasy hrají do karet Budějovicím.

Tábor, KC SPŠS : Znojmo Modří Sloni B - 32:24 (15:12)

Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Ziegler Tomáš 11, Valeš Daniel 8, Ambrož Ondra 5 - Nguyen Patrik 5, Veselý Tomáš 5, Žák Jakub 5.

Znojmo Modří Sloni B : České Budějovice, KCC Sokol B - 18:24 (7:9)

Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Veselý Tomáš 5, Filipovszká Gabriela 4 - Bláha Jakub 8, Pešák Petr 6.

Tábor, KC SPŠS : České Budějovice, KCC Sokol B - 22:28 (10:16)

Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Horáková Pavla 5, Valeš Daniel 4 - Bláha Jakub 7, Hurdálková Denisa 4, Kalová Aneta 4, Mensová Miloslava 4.

1.           Kolín, VKC B                                      14          11          0             3             323:233               22

2.           Prostějov, SK RG B                            14          10          0             4             308:207               20

3.           Brno, KK B                                          14          9             0             5             266:234               18

4.           České Budějovice, KCC Sokol B         14          8             1             5             220:222               17