Nervák o postup v posledním oblastním kole školního poháru

Poslední oblastní kolo se konalo v středu 30.března na ZŠ Pastviny v Komíně. Tohoto turnaje v kategorii přípravek se zúčastnily spolu až 3 školy, také ZŠ Hamry z Maloměřic a ZŠ Náměstí Míru.

V úvodním zápase proti sobě nastoupili družstva z Pastvin. Třeťáci potvrdili svou věkovou výhodu a porazili druháky 8:2. Druhý zápas odehráli hostující družstva. Jednoznačně lepší bylo družstvo z Hamrů, které porazilo Náměstí Míru 10:3. To si napravilo chuť hned v dalším zápase, když porazilo druháky z Pastvin 6:1. Následoval zápas domácích třeťáků proti Hamrům, který byl nakonec nejvyrovnanějším na turnaji. Hamry většinu zápasu vedly, ale Pastviny nakonec vývoj zápasu strhly na svou stranu a vyhrály 4:3. Děti z Hamrů turnaj zakončili výhrou 5:1 nad druháky z Pastvin. V posledním zápase padlo nejvíc košů, za 20 minut až 16 kousků. Třeťáci z Pastvin v něm výhrou 10:6 potvrdili aj celkové vítězství na turnaji a tím aj postup do finálového kola. Nejlepšími střelci turnaje byli z družstva třeťáků z Pastvin David Vintr a Michal Šupák, kteří shodně střelili po 10 koších.

Pořadí oblastního kola:

1.místo: ZŠ Pastviny, 3.ročník   6 bodů

2.místo: ZŠ Hamry                   4 body

3.místo: ZŠ Náměstí Míru         2 body

4.místo: ZŠ Pastviny, 2.ročník   0 bodů

Do finálového kola tedy postupují třeťáci z Pastvin, kteří tak napodobili své starší kolegy z 5.ročníku.