Okénko do Korfballeague – 17.kolo

Předposlední kolo základní části nejvyšší nizozemské soutěže přineslo rozluštění několika otazníků. Vítězem záladní části je jasně PKC, na druhém místě skončí TOP a třetí Blauw Wit. Jasno je o přímém sestupujícím, kterým je Dalto. V posledním kole tak zbývá vyřešit pouze to, které družstvo postoupí ze čtvrtého místa na semifinále proti PKC a kdo spadne do baráže o udržení.

Dalto/BNApp.nl - DOS´46 17:20 (zápas 8.kola 15:21)

DOS´46 slaví udržení v nejvyšší soutěži a velebí trenéra Daniela Hulzebosche, který podceňovaný tým vytáhl nahoru. Zatímco domácí Dalto smutní a po jedenácti letech opouští Korfballeague. Tým, který se dvakrát dokázal dostat až do finále nejvyšší soutěže (v roce 2006 a 2010) a v roce 2008 skončil třetí, nedokázal porazit své přímé konkurenty, mezi než patřil i DOS, a pouhé tři výhry tak znamenají sestup.

Blauw Wit - TOP/Quaratio 36:31 (zápas 8.kola 24:26)

Výsledek tohoto útočného a špičkového korfbalového zápasu znamená, že oba týmy se střetnou znovu v semifinálové sérii. A bude se jednat o sérii zcela jistě vyrovnanou. V tomto utkání vedli domácí rychle 5:1, ale do poločasové přestávky odcházeli domácí již pouze s minimálním náskokem 17:16. Ve druhé půli se hosté rychle dostali vedení a následně se týmy přetahovaly až do stavu 30:30. Domácí střelci pak využili znalosti své palubovky a vytvořili si rozhodující náskok 34:30, který už oba týmy jen kosmeticky korigovaly.

KZ/Hiltex - DVO/Accountor 36:20 (zápas 8.kola 32:20)

KZ v boji o play-off jasně deklasoval o udržení bojující DVO. Je zajímavé, že v obou zápasech těchto týmů v této sezóně zvítězil tým KZ s výrazným náskokem, když celkové skóre tohoto dvojzápasu je 68:40 ve prospěch KZ, které drží postupovou pozici do play-off, ale v posledním kole je čeká obhájce titulu PKC.

LDODK/AH Gorredijk - PKC/SWKGroep 24:29 (zápas 8.kola 13:30)

Obhájce titulu si připsal další výhru a v této sezóně zatím nepoznal porážku, zatímco domácí již ztratili i teoretickou naději na postup do play-off. Zajímavostí tohoto utkání je 10 košů Suzanne Struik (6 košů střelba z dálky, 4 proměněné donášky), která v závěru podržela svůj tým, když zařídila koše s pořadovým číslem 24,25 (vítězný koš),27 a 28 v době, kdy se LDODK nadechoval k závěrečnému náporu.

Fortuna/Delta Logistiek - AW/DTV 27:20 (zápas 8.kola 27:27)

Domácí tým Fortuny Delft si udržel šance na postup do play-off, ale nebude jej mít plně ve svých rukou. Bude muset v posledním kole zvítězit na palubovce DOS´46 a současně čekat na zaváhání KZ s obhájcem titulu z Papendrechtu. To hosté budou muset bojovat o to, aby se vyhnuli nepříjemné baráži.