Okénko do Korfballeague – 11.kolo

Jedenácté z celkem osmnácti kol základní části má za sebou nizozemská nejvyšší soutěž a dvojice dvou největších favoritů si již vytvořila na čele tabulky luxusní šestibodový náskok. Na druhém pólu tabulky je situace jiná a ohroženo je minimálně pět týmů, pro které budou hlavním úkolem záchranářské práce.

PKC/SWKGroep - Dalto/BNApp.nl 39:25 (minulý zápas 32:20)

Obhájce titulu PKC nenechal nic náhodě a v domácím prostředí zápas vyhrál rozdílem několika tříd a ukázal se tak rozdíl ve výkonnosti týmu z čela a z konce tabulky. Již v desáté minutě vedli domácí 7:0, ve dvacáté poprvé rozdílem deseti košů 15:5 a bylo rozhodnuto. Jedinou otázkou bylo, zda se domácím podaří překonat čtyřicítku, což jim nakonec o jediný zásah nevyšlo. Za zmínku stojí i výborné individuální střelecké výkony domácích hvězd, kdy Suzanne Struik zaznamenala 10 košů a Richard Kunst dokonce 13 přesných zásahů.

LDODK/AH Gorredijk - Blauw Wit 24:23 (minulý zápas 28:26)

Domácí tým dokázal v této sezóně porazit modrobílé i podruhé a posunul se na postupové místo do play-off. V první půli udávali domácí jasně tempo a do poločasové přestávky odcházeli s nadějným náskokem 16:12. Hosté však ve střelecky chudé druhé půli dokázali zastavit košostroj bratrů Zwartových, srovnali na 19:19 a ve 38.minutě se tak začínalo od začátku. Oba týmy se pak vystřídaly ve vedení, ale nakonec urvali vítězství domácí, když rozhodující koš vstřelila nejlepší dámská střelkyně domácích, pětadvacetiletá Betty Jansma.

AW/DTV - KZ/Hiltex 29:24 (minulý zápas 24:34)

Hosté stále bez zraněného kapitána Tima Bakkera nezvládli již třetí zápas po sobě a čtvrtý z posledních pěti a propadli se mimo postupová místa do play-off na páté místo, odkud mají aktuálně blíže k sestupu než na čelo tabulky. Již v poločase vedli domácí překvapivě 16:10 a dokázali si své vedení pohlídat až do samotného závěru a získali tak velice cenné body.

DVO/Accountor - Fortuna/Delta Logistiek 29:21 (minulý zápas 25:26)

DVO navázalo na domácí palubovce na minulou sezónu, kdy z Bennekomu odjížděla většina týmů s nepořízenou a v důležitém zápase vybojovala dva body i solidní kladný košový rozdíl. V poločase vedli domácí 14:10 a během druhé půle si vytvořili až desetikošový náskok a k radosti zaplněné haly s přehledem zvítězili. V tabulce se tak posunuli na osmou příčku pouhé dva body právě za Fortunu.

TOP/Quaratio - DOS´46 32:28 (minulý zápas 26:19)

TOP dovolil v první půli hostům udržet se trochu překvapivě na dostřel a vedl pouze 13:12. I vstup do druhého dějství nebyl ze strany loňského finalisty přesvědčivý a hostům se dvakrát podařilo získat těsné vedení 15:16 a 20:21. Domácí však v závěru ukázali svou sílu a pěti koši otočili nepříznivý vývoj skóre a v závěru zápasu již jasným rozdílem a o vítězi nakonec nebylo pochyb.