V pátém kole první ligy byly nejdramatičtější úvodní duely obou turnajů

V pátém kole druhé nejvyšší soutěže potvrdily role favoritů celky z popředí tabulky. V miniturnaji v Sezimově Ústí prohrál domácí Tábor těsně 23:24 s vedoucí rezervou Kolína a připsal si povinnou výhru 28:13 s posledním Novým Lískovcem. V duelu mezi béčkem Kolína a Novým Lískovcem splnili vemloudi očekávání a zvítězili 25:14. Turnaj tří týmů v Brně přinesl dvě výhry domácí rezervě Korfbal Klubu. Nejprve si po nečekaném vzdoru soupeře poradila 19:16 s Šenovem a slavila i 14:7 s béčkem Českých Budějovic. Střetnutí dvou hostujících celků vyšlo lépe Českým Budějovicím, které po bitvě zdolaly 14:12 Šenov.

MINITURNAJ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ

Hned první klání na jihu Čech přineslo největší drama. Domácí celek předvedl skvělý výkon a kolínské rezervě řádně zatápěl. V poločase vedl o tři koše a náskok si udržoval i ve druhé půli. Pak se však Kolín vzmohl a začal stahovat. Pár vteřin před koncem svítil na tabuli stav 23:23, devět sekund před hvizdem rozhodla hostující Denisa Čejková. „Je to velká škoda. Za vyrovnaného stavu jsme měli míč a mohli to dohrát do plichty. Jenže jsme si špatně přihráli a soupeř nás potrestal. Ke konci utkání se naše jedna čtyřka nemohla vůbec prosadit. Moc nás to mrzí, ale hrál se pěkný korfbal se spoustou košů,“ povídal táborský Daniel Valeš, který se blýskl osmi trefami. „Zdenda Milichovský jich dal ale deset. Chtěli jsme se na něj zaměřit a moc se nám to nepovedlo,“ ušklíbl se.

Další klání domácích dopadlo očekávaným výsledkem. Tábor přehrál nováčka z Nového Lískovce, který stále čeká na první triumf v sezoně. „Sice povinná výhra, ale Brňané se od prvního kola hodně zlepšili. V zápase s námi i s Kolínem drželi v prvním poločase krok. Jde o ambiciózní mladý tým, který může mít světlou budoucnost,“ předpověděl Valeš.

Tábor, KC SPŠS : Kolín, VKC B - 23:24 (12:9)

Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Petr Báder. Nejlepší střelci: Valeš Daniel 8, Ziegler Tomáš 4, Kášková Zuzana 3, Žahourová Kateřina 3 - Milichovský Zdeněk 10, Paďouk Jan 4, Čejková Denisa 4.

Tábor, KC SPŠS : Brno, KK Nový Lískovec - 28:13 (14:9)

Rozhodčí: Petr Báder, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Kaprál Jan 6, Valeš Daniel 5, Žahourová Kateřina 4 - Cupáková Markéta 5, Drábek Jaroslav 4.

Rezerva Kolína s Novým Lískovcem také nepřipustila žádné komplikace. „Po vypjatém souboji s Táborem šlo o pohodovější duel. Vyzkoušeli jsme si i několik nestandardních herních situací. Zápas chvílemi vypadal jako náš střelecký trénink, bohužel jsme měli stále trochu problém s přesností. To nedovolilo nasbírat vysoké skóre. Jedna z mála hráček, která dokázala své šance proměňovat, byla opět Denisa Čejková,“ uvedl kolínský kouč Zdeněk Milichovský.

Brno, KK Nový Lískovec : Kolín, VKC B - 14:25 (7:12)

Rozhodčí: Petr Báder, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 3, Drábek Jaroslav 3, Drábek Miroslav 3 - Čejková Denisa 7, Hasnédl Marek 5, Milichovský Zdeněk 4.

MINITURNAJ V BRNĚ

Domácí béčko dokázalo v obou zápasech uspět. Těžkou bitvu očekávalo především s českobudějovickou rezervou, překvapivě však mělo větší problém s Šenovem. Ten odehrál s Korfbal klubem vyrovnané utkání. „V útoku jsme se lépe pohybovali a celkově jsme všichni hráli s větším nasazením než v úvodním zápase s Budějovicemi. Sice nemůžeme být spokojeni s výsledkem, ale za předvedenou hru se rozhodně stydět nemusíme. Výkon týmu se od podzimních kol postupně zlepšuje, snad se dostaneme na potřebnou úroveň dřív, než bude konec sezony,“ pravil šenovský Ondřej Sládek. „Šenov jsme nepodcenili, ale trochu nás překvapil. Měl v první půli velkou úspěšnost střelby a hrál dobře,“ podotkl brněnský Ondřej Fridrich.

Domácí si poradili i s béčkem Českých Budějovic. „V poslední době pořádně netrénujeme. Máme hráče z různých koutů republiky a máme i problémy s halou. Z toho důvodu nejsme moc sehraní. Rádi bychom se podívali do finálového dne, ale chce se to víc scházet,“ zmínila českobudějovická Jana Pavlicová. „Za Budějovice nastoupilo několik korfbalistů z áčka a i nám pomáhalo duo kluků. Těch máme málo, takže si musíme vypomáhat,“ dodala brněnská Adéla Dvořáková.

Brno, KK B : Šenov, KC - ZŠ - 19:16 (11:9)

Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Bušíková Zuzana 7, Cholava Tomáš 2, Fridrich Ondřej 2, Kyseľ Juraj 2, Šedý Jan 2 - Vrkoč Jakub 5, Rusňak Martin   3, Sládek Ondřej 3.

České Budějovice, KCC Sokol B : Brno, KK B - 7:14 (5:8)

Rozhodčí: Martin Uherka, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Kalová Aneta 3 - Dvořáková Adéla 4, Bušíková Zuzana 2, Cholava Tomáš 2.

Nejdramatičtější utkání brněnského turnaje nabídl hned první zápas. Šenov proti Budějovické rezervě dlouho vedl a stál blízko úspěchu. Nakonec se i tak radovali Jihočeši. „Na obou stranách bylo dost nepřesností, docela se nám dařilo narušovat plynulost budějovické ofenzivy. Náš útok nebyl žádná sláva, přihrávky sice lítaly, ale nedalo se z nich střílet. Ke konci jsme se dostali na rozdíl jednoho koše, bohužel dále už jsme se nedostali, naopak v poslední vteřině jsme dostali další koš. Mrzí nás zejména dvě neproměněné penalty v závěru a několik čistých donášek, které jsme nedokázali úspěšně zakončit,“ jmenoval Sládek ze Šenova.

Šenov, KC - ZŠ : České Budějovice, KCC Sokol B - 12:14 (8:6)

Rozhodčí: Martin Uherka, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Rusňak Martin 3, Sládek Ondřej 3, Slíva Petr 3 - Bláha Jakub 3, Vaškovský Václav 3, Kalová Aneta 2, Kracík Ivo 2, Čierný Ondřej 2.

1.           Kolín, VKC B                                     10          8             0             2             232:167               16

2.           Prostějov, SK RG B                          8             6             0             2             190:117               12

3.           Brno, KK B                                        8             6             0             2             160:104               12

4.           České Budějovice, KCC Sokol B      10           5             1             4             130:145               11