Třiadvacítka sehrála vyrovnané extraligové duely. Máme z čeho vybírat, těší kouče Kracíka.

Korfbalový reprezentační výběr do 23 let měl o uplynulém víkendu další soustředění a v jeho rámci nastoupil ke dvěma extraligovým zápasům. Výhry se mladíci v nejvyšší české soutěže na druhý, ani třetí pokus nedočkali, zanechali však dobrý dojem. Jak se Znojmem, tak v tabulce s prvními Českými Budějovicemi hrály české naděje zejména v prvních poločasech vyrovnané partie.

V sobotním střetnutí vyzvala třiadvacítka Modré Slony a v poločase ještě o koš vedla. Pak se však projevila zkušenost a lepší souhra aktuálně druhého celku extraligy. „Mlaďoši dostali ke konci lekci, jak se otáčí zápas. Jirka Podzemský s Klárou Zábojovou za to vzali a nebylo, co řešit,“ popsal kouč mladých reprezentantů Ivo Kracík. „Ve druhé půlce jsme hráli víc jako tým. V reprezentaci na sebe nejsou hráči tak zvyklí,“ doplnil jeho protějšek ze Znojma Podzemský.

Právě znojemský hrající trenér a tahoun seniorské reprezentace bojuje o krále extraligových střelců. Aktuálně Podzemský ztrácí na českobudějovické duo Jakub Bláha a Vlastimil Krejčí tři koše, má však zápas k dobru. „Vím o tom, protože to dost sleduje můj otec. Vždycky mi volá a hlásí, jak na tom jsem,“ usmál se osmatřicetigólový snajpr. „Ale moc to neřeším. Nechci na sebe při utkání vytvářet zbytečně tlak. Hlavní je samozřejmě týmový výkon,“ doplnil.

Znojmo Modří Sloni : U23 - 26:20 (10:11)

Rozhodčí: Ivan Vávra, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 8, Veselý Tomáš 6, Simonidesová Hana 4, Zábojová Klára 4 – Vyroubal Alexandr 5, Šnajdr Petr 4, Drábková Dominika 3, Havlová Renata               3

První extraligový souboj mladých reprezentantů proti Prostějovu byl zvláštní pro asistenta trenéra Davida Konečného, který právě Hanáky vede jako hlavní trenér, tentokrát na tom byl stejně hlavní lodivod mladého národního výběru Kracík. „Šlo o schizofrenní situaci. Stavěl jsem sestavy proti sobě. V plánu v mé hlavě bylo, aby se hrálo vyrovnaně a Budějky vyhrály. To se nakonec i splnilo. Sice nepadalo tolik košů, ale hrál se pěkný korfbal. Reprezentace ještě chvíli před koncem vedla o dva, ale Budějovice zápas otočily,“ líčil Kracík.

Reprezentační trenér je zatím s přípravou svých mladých svěřenců směrem k domácímu mistrovství světa v Olomouci v červenci spokojený. Nejvíc ho těší velký počet vyrovnaných hráčů. „Po delší době je zase z čeho vybírat. Máme hodně holek i kluků, což je výborné. Pomalu hledáme sestavu pro šampionát a tým má kvalitu. Sice moc neznáme sílu budoucích soupeřů, ale snad obstojíme,“ přál si Kracík.

České Budějovice, KCC Sokol : U23 - 17:15 (9:8)

Rozhodčí: Jakub Pernica. Nejlepší střelci: Bláha Jakub 6, Klacková Martina 5, Mensová Anežka 2, Procházková Hana 2 - Galíček Petr 5, Drábková Dominika 4, Vyroubal Alexandr 2

Tabulka extraligy:

1.           České Budějovice, KCC Sokol       7             5             1             1             154:123               11

2.           Znojmo Modří Sloni                        6             4             0             2             138:117               8

3.           Prostějov, SK RG                            5             3             0             2             107:111               6

4.           Brno, KK                                          4             2             1             1             112:74                 5

5.           U23                                                  3             0             0             3             52:69                    0

6.           Kolín, VKC                                       5             0             0             5             63:132                 0

Další kolo nejvyšší soutěže pokračuje osmým kolem 13. února.