Okénko do Korfballeague – 9.kolo

Deváté kolo přineslo velmi očekávaný souboj v podobě reprízy loňského semifinálového klání KZ vs. PKC a další nádherné souboje mezi nejlepšími korfbalisty světa a v nejlepší světové soutěži.

Dalto/BNApp.nl - TOP/Quaratio 21:33

Markantní rozdíl v tabulkovém postavení nebyl v prvním poločase příliš znát. Hosté ze Sessenheimu si sice udržovali stále mírný náskok, ale na první pohled nebylo vidět, že hrají spolu první a poslední tým tabulky. Domácí tým Dalto tak odcházel do šatny jen v minimálním deficitem 14:16. Zlom nastal hned od začátku druhého poločasu, kdy si hosté rychle vypracovali slušný náskok – ve 34.minutě to bylo 16:22 a o pár minut později byl již rozdíl desetikošový a vítězi tak nebylo pochyb.

Fortuna/Delta Logistiek - DOS´46 17:16

Do zápasu týmů ze středu tabulky vstoupili lépe domácí a celý první poločas si udržovali vedení a v poločase pak byl stav 11:8. Ve druhém poločase byla na obou týmech velmi znát touha neudělat chybu, a tak se skóre měnilo jen velmi pomalu. V deseti minutách druhé půle padly jen tři koše a všechny do domácí obroučky, a tak se ve 35.minutě začínalo prakticky od začátku - 11:11. Oba týmy pokračovaly ve velice opatrné hře, která přinášela více úspěchu hostům, kteří se šest minut před koncem ujali vedení 13:15. Domácí prolomili střeleckou ubohost druhého poločasu a během tří minut otočili výsledek na 16:15, ale hosté z protiútoku vyrovnali. Domácí pak předvedli zajímavou taktickou variantu, když použili dva oddechové časy a naplánovali výborně závěr zápasu, ve kterém vystřelil domácím důležité body nejlepší střelec celé Korfballeague Tim Heemskerk.

Blauw Wit - DVO/Accountor 28:26

Domácí tým potvrdil roli favorita, ale jeho vítězství se nerodilo lehce. V průběhu prvního poločasu hosté z Bennekomu několikrát vedli, ale do šaten odcházeli v poločase nakonec spokojenější domácí za stavu 16:15. Hosté hned na začátku druhého poločasu dokázali vyrovnat, ale poté se projevila větší zkušenost domácího týmu – postupně si vypracovali až pětikošový náskok, když deset minut před koncem vedli 26:21. Hosté se ještě dokázali vrátit do zápasu, když snížili na rozdíl dvou košů, ale na bodový zisk to tentokráte nestačilo a záchranářské práce budou ve druhé polovině soutěže jejich jasnou prioritou.

KZ/Hiltex - PKC/SWKGroep 23:31

Šlágr kola skončil vlastně již po prvním poločase, kdy i hosté dokázali vybudovat dostatečný náskok, když vedli 10:19. Týmu KZ citelně chybí kapitán Tim Bakker, který je po operaci kolena. Od začátku tedy nastoupil další z „Korfbal Stars“, dvoumetrový Andree Kuipers (dvojnásobný mistr světa i Evropy, dvojnásobný vítěz Světových her a čtyřnásobný mistr Nizozemska), který si dobrým střeleckým výkonem připsal své letošní maximum – 5 košů, ale na mistrovský tým z Papendrechtu to nestačilo.

LDODK/AH Gorredijk - AW/DTV 31:21

Nedělní dohrávka přinesla cenné vítězství pro domácí tým, který se tak vrátil do boje o play-off a aktuálně ztrácí na pátém místě pouhé dva body na tým na čtvrtém místě. Výhru domácím vystříleli tradičně bratři Zwartovi, kteří zaznamenali společně 15 košů a opět ukázali, že pro LDODK jsou nepostradatelní, což dokazuje i jejich postavení v tabulce střelců, kde zaujímají druhé, resp.sedmé místo.