Okénko do Korfballeague – 8.kolo

Osmé kolo nepřineslo žádné velké překvapení a první čtyřka, která si vybojuje právo účasti v bojích play-off o titul nizozemského mistra, již začíná dostávat jasnější obrysy, neboť mezi čtvrtým a pátým místem je již tříbodový rozdíl.

DOS´46 - Dalto/BNApp.nl 21:15

Domácí tým DOS´46 si připsal na svůj bodový účet již třetí letošní výhru, což je na nováčka velice dobrý výsledek a aktuálně se nachází v relativně bezpečném středu tabulky. Toto utkání bylo velmi svázáno taktikou a důrazem na obrannou činnost. Poločasové skóre 9:6 tomu odpovídá a ani druhá půle nenabídla velké střelecké hody. Necelých deset minut před koncem byl stav vyrovnán 14:14 a tuto chvíli nadešel rozhodující zlom v utkání – domácí závěrečnou pasáž vyhráli 7:1 a urvali důležité vítězství.

TOP/Quaratio - Blauw Wit 26:24

Do zápasu týmů z popředí tabulky vletěli domácí jako uragán a hned vedli 4:0. Hosté nenechali však vyvést příliš z míry a rychle vývoj skóre vyrovnali, ale i tak odcházeli do šaten v poločase spokojenější domácí, když vedli 16:13. I v poločase druhém si domácí udržovali neustále dvou či tříkošový náskok, ale více se jim odskočit nedařilo. Rozhodujícím momentem zápasu pak byla neproměněná penalta modrobílých dvě minuty před koncem zápasu, kdy neuspěla Loraine Vissers z stavu 25:23 a vzápětí na druhé straně proměnil penaltu Nick Pikaar a de facto zápas rozhodl a udržel domácí tým na čele tabulky.

DVO/Accountor - KZ/Hiltex 20:32

Hostující tým i bez svého kapitána Tima Bakkera, který bude týmu chybět minimálně šest týdnů po operaci kolena, uštědřil domácím řádný výprask a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto již po dvaceti minutách, kdy vedli hosté již rozdílem deseti košů. Do konce poločasu ještě náskok navýšili a k nevoli domácích fanoušků byl poločasový stav 6:21. Ani na začátku druhé půle se domácím nedařilo vůbec nic a zápas směřoval k debaklu, když ve 42.miutě svítilo na světelné tabuli hrozivých 12:30. V závěrečných minutách však hosté výrazně polevili a umožnili domácím alespoň trochu zkorigovat výsledek.

PKC/SWKGroep - LDODK/AH Gorredijk 30:13

Obhájce titulu a čerstvý evropský klubový šampión deklasoval oslabené hosty rozdílem několika tříd a ukázal, že obrovské rozdíly jsou k vidění i nizozemské nejvyšší soutěži. V poločase byl stav 15:4 a i dalším průběhu se domácí korfbalem velmi bavili, což domácí fanoušci přivítali s nadšením. Rekordní vítězství kola rozdílem 17 košů ještě ozdobil deseti koši nejlepší střelec kola Richard Kunst

AW/DTV - Fortuna/Delta Logistiek 27:27

Nedělní dohrávka přinesla neuvěřitelně vyrovnaný souboj a nakonec asi zaslouženou dělbu bodů, které oba týmy aktuálně bojující o záchranu velice potřebují. Zaplněná hala Gasperdam v Amsterodamu tak měla možnost vidět krásný souboj. Po poločasové remíze 15:15 zápas gradoval, domácí vedli ve druhé půli až o tři koše, ale do poslední minuty vstupovaly oba týmy za stavu 26:26 a na obou stranách symbolicky skórovali nejlepší střelci – vedoucí muž tabulky střelců Tim Heemskerk vystřelil svým košem Fortuně vedení a Ilona van den Berg potvrdila svou nepostradatelnost pro AW, když dokázala stav vyrovnat a zároveň si upevnit své vedení v ženské střelecké tabulce.