Korfbal představen již i v Brně-Obřanech

Zájem této školy přišel od paní učitelky Malinové, protože její děti již navštěvují korfbalový kroužek na jiné škole v Brně a taktéž odehráli několik zápasů v dresech Korfbal klubu Brno. Proto se projekt „Korfbal do škol“ dostal i na Základní školu Hamry v Obřanech, kde paní učitelka působí. Ukázkové hodiny proběhly ve středu a v pátek a korfbal si vyzkoušeli všichni žáci od druhého po pátý ročník.

Vedení školy také kývlo na založení korfbalového kroužku. Ten však pravděpodobně začne až v průběhu listopadu nebo prosince, kdy je v plánu dostavba a zprovoznění velké házenkářské haly v sousedství školy. ZŠ Hamry se též přidá ke školnímu turnaji v Brně, a proto si na tento školní rok zdarma zapůjčí korfbalové vybavení.