Soupeři národního týmu - JAR

S Jihoafrickou republikou se česká reprezentace utkala na Mistrovství světa pouze jedenkrát, a to téměř přesně před dvaceti lety. V roce 1995, kdy se MS konalo v New Delhi v Indii, se ve svém historicky prvním zápase na MS utkali naši reprezentanti, pod vedením hlavního trenéra Karla Kőnigsmarka,  právě s Jihoafrickou republikou a přesvědčivě ji porazili 17:5 a vykročili úspěšně za ziskem tehdy cenného sedmého místa.

Jihoafrická republika se světového šampionátu zúčastnila poprvé, stejně jako česká, v roce 1995 a od té doby patří k tradičním účastníkům MS. Nejlepším umístěním našeho dnešního soupeře je 10.místo z roku 1999 a dvě 11.místa z let 1995 a 2003. Na posledním MS 2011 však Jihoafrická republika nevyhrála jediný zápas ze sedmi pokusů a po třech porážkách na probíhajícím šampionátu tak již čeká na vítězství od 9.listopadu 2007, kdy v Brně zdolala v prodloužení Čínu v zápase o konečné patnácté místo na MS 2007 poměrem 17:16.