Okénko do Korfballeague – 3.semifinále

Blauw Wit - TOP 18:27 (11:19), na zápasy 1:2

Domácí tým modrobílých nedokázal slibně rozjetou sezónu dojet až k překvapení ve formě vyřazení obhájců titulu a bude se muset smířit s „pouhým“ bojem o třetí místo. První poločas rozhodujícího duelu byl ještě celkem vyrovnaný, když hosté z TOP Sassenheim vedli 7:10, ale během druhého poločasu si hosté pod taktovkou kapitána Micka Snela a produktivního Nicka Pikaara (7 košů) vytvořili rozhodující náskok – již deset minut před koncem zápasu vedli 11:19 a zápas dovedli bez větších problémů k jasnému vítězství. Za zmínku v této sérii jistě stojí střelecký výkon domácího jedenatřicetiletého Geralda van Dijka, který během semifinálové série zaznamenal úctyhodných 30 košů (za celou sezónu nastřílel proti týmu TOP v pěti zápasech celkem 46 košů).

Ve finále ve vyprodané rotterdamské hale Ahoy se tak již tuto sobotu bude opakovat loňský zápas mezi velkokluby PKC Papendrecht a TOP Sassenheim.