ČR vs Maďarsko 9:7 (4:4)

A: Pavla Křížková, Renata Havlová, Michal Marek, Petr Galíček

D: Dominika Drábková, Gabriela Hurdálková, Tomáš Veselý, Alexandr Vyroubal

Do utkání s Maďarskem byly řečeny jasné pokyny. Hrát stejně jako jsme hráli první poločas s Německem, komunikovat mezi sebou, soustředit se na hru a povzbuzovat se.

Stejně jako v předchozích zápasech jsme vedli a během několika chvil jsme bodový náskok ztratili a dostali se na remízu 4:4. V průběhu tohoto poločasu Maďaři skórovali hlavně ze střední vzdálenosti a využívali šance pod košem. Na druhou stranu naše reprezentace zase protihráče nepouštěla na asistenty. To se ale po poločasu obrátilo. Získat asistenci bylo pro soupeře mnohem jednodušší a mohli těžit z našich chybných přihrávek.

Dvě minuty před koncem ještě remíza 7:7, pak jsme ale ztratili míč a nedokázali ho opět získat a řádně zakončit. Minuta a půl chyběla, Maďaři nám odskočili o koš, mohli jsme ještě vyrovnat, ale následná a opětovná ztráta míče byla klíčová, takže v posledních deseti vteřinách Maďaři ještě navýšili své skóre na 9:7.