Okénko do Korfballeague - 7.kolo

Sedmé kolo Korfballeague přineslo opět duel s více než šedesáti koši a očekávaná vítězství hlavních adeptů na postup do play-off. Jediný, kdo v tomto souboji ztratil, byl tým DVO Bennekom, který minulý víkend prohrál dohrávku s Fortunou Delft a nyní podlehl rozdílem jedenácti košů amsterodamskému týmu Blauw-Wit a propadl se až na šesté místo průběžné tabulky, tedy aktuálně mimo postupové příčky do play-off.

DVO – Blauw Wit 25:36

Domácí DVO obvykle doma neprohrávají, ale tento zápas se jim značně nepovedl a tým modrobílých je zcela deklasoval. V úvodu utkání sice domácí vedli 3:1, ale bylo do jejich poslední vedení v tomto zápase, neboť v poločase již byli spokojenější hosté 14:20 a i v průběhu druhé půle si hosté dostatečný odstup a připsali si cenné vítězství.

OVVO – LDODK 20:17

V záchranářském souboji byli úspěšnější domácí zejména proto, že dokázali ubránit bratry Zwartovi, kteří nejsou zvyklí, že by zaznamenali dohromady pouhé tři koše, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Ale i tak se jeví jako velmi pravděpodobné, že oba týmy budou mít hodně práce, aby se vyhnuly baráži, která čeká na předposlední tým po odehraných 18 kolech.

KZ – KVS 34:24

Domácí si připsali povinnou výhru nad posledním týmem Korfballeague, který zatím marně čeká na první body v nejvyšší nizozemské soutěži, i když ještě ve dvacáté minutě vedli hosté 13:14. Do poločasu dokázali domácí však už jít za příznivějšího stavu 17:15 a hned po pár minutách druhého poločasu navýšili své vedení na 21:15. Deset minut před koncem byl rozdíl již desetikošový 30:20 po koši Ricka Voornevelda (na obrázku), který se s 9 koši stal střelcem kola a o vítězi bylo rozhodnuto.

PKC – Dalto 30:18

PKC potvrdil roli favorita a již v polovině prvního poločasu vedl 8:1 a tento náskok  si udržel až do poločas, kdy byl ve vedení 13:6. V průběhu druhé půle dokázali snížit hosté na rozdíl pěti košů 16:11 ve 29.minutě a poté domácí opět zabrali rychle odskočili na rozdíl deseti košů a zápas zakončili v exhibičním stylu a symbolickou třicítkou, kterou završila jedna z největších hvězd Suzanne Struik.

TOP - Fortuna 29:23

Tým Fortuny Delft nepřijel v roli favorita na palubovku lídra Korfballeague, odkud si body odváží málokterý tým. V 17.minutě byl stav vyrovnaný 7:7 a do šaten odcházely týmy za stavu 13:10 ve prospěch domácích. Ve druhé půli oba týmy bojovaly na hranici sil a deset minut před koncem byl rozdíl pouze dvoukošový 19:17, ale během minuty si domácí díky košům dívek (20:17 Celeste Split a 21:17 Jet Hendriks) opět vypracovali náskok čtyřkošový, který už nepustili.