Česká reprezentace U23 – Korfball World Cup U23 – den první

Česká republika – Taiwan 10:21 (5:7)

Reprezentační výběr České republiky do 23 let se v prvním utkání turnaje utkal s týmem Taiwanu a na začátku utkání si nevedl vůbec zle. Po třech minutách byl stav vyrovnaný 2:2 a v dalších útocích Češi dominovali, což přineslo dvě penalty, které Renata Havlová s přehledem proměnila a naši reprezentanti se tak ujali nadějného vedení 4:2 a následně ještě 5:3. Ve zbylém průběhu prvního poločasu se však již do koše trefit nedokázali, a tak týmy odcházeli do šaten za vedení asijského týmu 5:7. Druhý poločas začal opět tak, jako ten první skončil – tedy mnohem lepším pohybem asijských hráčů a výrazně lepší střeleckou úspěšností, což se rychle projevilo i ve skóre, když již v osmé minutě druhé půle vedli hráči Taiwanu 5:15 a o výsledku bylo rozhodnuto. Trenérské duo Kracík – Konečný dalo příležitost i dalším hráčům, ale rozdíl ve změně rozdílu skóre to nepřineslo a česká reprezentace si tak připsala první porážku.

Česká republika – Nizozemsko 7:22 (4:9)

I do druhého zápasu dne nenastupovali naši reprezentanti v roli favoritů, neboť soupeřem jim byli úřadující světoví šampióni z Nizozemska. Naši mladí reprezentanti se během úvodních minut soupeře nezalekli a nedovolili mu odskočit na výrazný košový rozdíl- po deseti minutám byl stav 3:7 a v poločase též ještě přijatelný 4:9. Do druhé půle vstoupili naši košem Aldara Tsybyktarova, který snížil na 5:9, ale mnoho dalšího toho již naši do konce zápasu nedokázali, protože dokázali přidat pouhé dva zásahy, zatímco Nizozemci zásahů třináct, a tak rozdíl skóre narostl na hrozivý rozdíl.