1.LIGA: Brno si z Kolína odvezlo dvě výhry

A001 VKC Kolín B - KK Brno B   6:17 (2:6)

První utkání 2. kola České korfbalové ligy začalo v pomalejším tempu. Oba týmy se postupně zastřelovali a bylo to Brno, které do utkání vstoupilo lépe a dostalo se do vedení. V prvním poločase ani jeden z týmu střelecky neexceloval. Brno přesto dokázal střelit o čtyři koše více a první poločas zvítězilo poměrem 6:2. Druhý poločas nabídl více košů a to zejména na brněnské straně. Kolínským hráčům se stále nedařilo prolomit střeleckou smůlu. Střelecky se nejvíce dařilo hostujícímu Tomášovi Cholavovi, který měl velký podíl na konečné výhře KK Brna 17:6.

A002 KK Brno B - VKC Kolín B   25:23 (14:8)

Druhý zápas začal ve velmi podobném trendu, jako skončil předešlý. KK Brno díky kvalitní útočné hře podpořené kvalitním zakončováním šlo rychle do vedení. Za stavu 9:1 pro Moravany sáhl kolínský trenér ke střídání a poslal do zápasu hned pět nových hráčů. Od tohoto momentu se v kolínské hale odehrával zcela jiný zápas. VKC Kolín díky pestré hře a především velkému nasazení začal Brno postupně dotahovat. Bylo k vidění několik pohledných korfbalových akcí, také několik tvrdých soubojů, se kterými měl nejvíce práce rozhodčí utkání. Přes velikou snahu domácího týmu otočit zápas do vítězného konce si Brno stále drželo velké procento úspěšnosti střelby. Kolín měl za stavu 24:23 několik šancí na vyrovnání, ale nepodařilo se je využít. Osud zápasu zpečetil několik vteřin před koncem brněnský Martin Skála, který vstřelil poslední koš zápasu. Brno v atraktivním, pro první 1.ČKL možná až nadstandartním, utkání zvítězilo 25:23 a z Kolína si druhý víkend v řadě odváží plný počet bodů.