2. volný den české reprezentace

Druhý volný den na evropském šampionátu využila naše reprezentace k regeneraci po náročných dvou zápasech, ve kterých musela ze sebe vydat vše a ve kterých nejdříve nejtěsnějším rozdílem porazila výběr Katalánska košem Elišky Jonákové z poslední vteřiny zápasu a druhý den remizovala v základní hrací době s Anglií a v následném prodloužení smolně prohrála.
Odpočinek tak přišel vhod nejen našemu týmu, ale i ostatním týmům ze skupiny o 1.-8.místo a mnoho z nich se potkalo na pláži u Atlantického oceánu, na jehož pobřeží Porto leží.

Volný den ale neměli týmy ve skupinách o 9.-12.místo a o 13.-16.místo. Tento den se hrál i zápas Slovensko – Turecko, který byl též vyhlášen jako finále Europa Bowlu. Již před turnajem bylo známo, že tyto týmy musí sehrát toto finálové utkání zde a čekalo se, zda je systém svede dohromady či zda bude nutné sehrát extra utkání. Nakonec se výše zmíněné týmy střetly v semifinále skupiny o 13.-16.místo a tento zápas byl tak finálových zápasem Europa Bowlu 2014.
V nesmírně fyzicky náročném utkání nakonec měli navrch slovenští reprezentanti, kteří vydřeli zaslouženou výhru a radovali se z cenné trofeje, kterou obdrželi z rukou presidenta IKF Europe Milana Schwarze.

Výsledky semifinále skupiny o 9.-12.místo:
Německo – Skotsko 30:2
Katalánsko – Irsko 29:10

Výsledky semifinále skupiny o 13.-16.místo:
Srbsko – Wales 18:15
Slovensko – Turecko 18:16 (finále Europa Bowl 2014)

Program na pátek 31.10.2014
Semifinále:

15:00  Holandsko - Portugalsko
       17:00  Belgie - Anglie

Zápasy o konečné 5.-8.místo:
       19:00  Maďarsko - Rusko