MINIŽÁCI: Finále 2013/2014

27.4.2014 se uskutečnil finálový turnaj kategorie Minižáků. Pořadatelství bylo přiděleno oddílu ze Znojma, kam se v neděli sjelo 6 týmů - 2týmy ze Znojma, Mix tým (České Budějovice, Kutná Hora), Prostějov, Brno a Náchod.

Zápasy řídili výborným způsobem rozhodčí Lukáš Filip a Lukáš Pazourek. Díky za pěkný turnaj patří organizátorům ze znojemského týmu, kteří finále zpestřili i tanečním vystoupením, které mělo velký úspěch.

Čtrvrfinále 1: KK Brno - Mix tým 4:2

V tomto zápasu všichni chtěli předvést své korfbalové dovednosti. To se lépe povedlo týmu Brna.

Střelci zápasu:

KK Brno : Němeček,Ježková, Holík, Čarvaš

Mix tým : Buzková, Zedník.

Čtvrtfinále 2: PKC Náchod - TJ Znojmo MS YMCA "B" 10:3

Zápas byl veden velikou touhou Náchoda porazit svého soupeře a postoupit do dalších bojů.K vidění byly pěkné střely a dobrá spolupráce v útoku.

PKC Náchod : Netolický, Špaček, Železo, Mikušová 2, Růžičková 3,Schejbalová Štěpánová

TJ Znojmo MS YMCA "B" : Železný 2, Kočková

Semifinále 1: SK RG Prostějov - KK Brno 7:2

Prostějov se ujal vedení a jeho skóre postupně narůstalo. Byla vidět veliká snaha o přehrání soupeře, pěkné střely a také donášky.V závěru utkání Prostějov vystřídal svoji početnou střídačku. Prostějov se výhrou probojoval do finále a čekal na svého soupeře, který měl vzejít z druhého semifinále.

SK RG Prostějov : Nedbal 2, Jankovič, Valenta 2, Podhorná, Vaková

KK Brno : Holík 2

Semifilále 2:  PKC Náchod - TJ Znojmo MS YMCA "A" 4:8

Oba týmy chtěly do finále a tak to byl urputný souboj o míč a možnost střílet. Do stavu 3:3, kdy končil poločas nebylo jasné, kdo dotáhne zápas do vítězného konce.

Ve druhém poločase dokázalo Znojmo vstřelit 5 košů a Náchod jen jeden a tím se Znojmo stalo druhým finalistou.

TJ Znojmo MS YMCA "A": Železný 3,Pokorný 2, Lazárková, Štachová, Pavlíčková

PKC Náchod : Špaček, Schejbalová, Mikušová 2

Zápas o 5-6. místo: TJ Znojmo MS YMCA "B"- Mix tým 3:0

TJ Znojmo MS YMCA: Ducký 2, Eliášová

Zápas o 3.-4. místo: KK Brno-PKC Náchod 4:1

Šance obou týmů byly celý první poločas vyrovnané. Snaha hráčů byla nesmírná, hráči bojovali o každý míč. Poločas skončil 1:1.

Ve druhé půli míč prošel obroučkou jen náchodským a ti se tak mohou radovat z bronzových medailí.

PKC Náchod : Růžičková, Schejbalová, Mikušová, Železo

KK Brno: Čarvaš

Finále: SK RG Prostějov - TJ Znojmo MS YMCA "A"  7:11

Vedení se ujalo Znojmo, Prostějov vyrovnal. Následně se dlouhou dobu  urputně bojovalo o každý míč a potom postupně začalo Znojmo svojí kompaktností a vyrovnaností ve čtyřkách pomalu odskakoval až na konečných 11:7. O vítězství se zasloužila svoji střeleckou dovedností především děvčata.