Extraliga: Sloni ze Znojma vyhráli nad Delfíny z Prievidzy

E030: SKK Dolphins – TJ ZNOJMO MS YMCA 17:28 (10:13)

Do posledného 10. kola nastupovali oba teamy s rozličnými zámermi. Domáci sa chceli pokúsiť uhrať aspoň bod, čo by im dávalo nádej na preskočenie Prostějova v konečnej tabuľke extraligy a hostia sa prišli hlavne dobre pripraviť na rozhodujúcu časť sezóny -play off a na ich semifinálové zápasy proti VKC Kolín.

Úvod zápasu patril „delfínom“, ktorí premieňali svoje šance a hlavne trestali chyby hostí pri obrane asistenta. Až do 15 minúty boli vo vedení domáci, kedy viedli 6:4. Od tohto stavu začali hrať hostia viacej efektívne a svojim tradične rýchlym kombinačným korfbalom otočili šnúrou 0:6 na 6:10. Do konca polčasu sa už rozdiel v skóre veľmi nezmenil a do šatní sa išlo za stavu 10:13.

Druhý polčas mohol ešte zápas zdramatizovať. Dôležitý moment nastal v 30 minúte, kedy za stavu 12:14 nepremenili domáci penaltu a namiesto zníženia na rozdiel jedného koša prišiel okamžitý trest zo strany hostí, ktorí ďalšími peknými kombináciami navýšili svoje vedenie až na 8 košov.

Keďže domácim úplne odišla streľba a nepremenili ani vyložené šance, „modří sloni“ si víťazstvo s prehľadom postrážili a zvíťazili 28:17. Najlepším hráčom zápasu bol Jirka Podzemský, ktorému sa podarilo skórovať až 8 košov!

Koše:

SKK PD: Mendel 4, Gogová 3, Bušíková Z. 3, Sviteková 2, Záňová 2, Bušíková E. 2, Polerecký 1

TJ MS: Podzemský 8, Žák I. 4, Šebelová 3, Mostbeková 3, Ferkovičová 3, Malačka 2, Veselý 2,