Prostějovští mladší žáci v základní části neporaženi

V sobotu 18.1. se odehrál další turnaj Ligy mladších žáků za účasti týmů Prostějova, Brna a Českých Budějovic a za absence týmu z Kutné Hory. I zde se hrály zajímavé zápasy.

M055   KK Brno - SK RG Prostějov 1:7 (1:5)

Žáky Prostějova čekal papírově slabší soupeř z Brna, který se však každým kolem zlepšuje a proto ho nechtěli podcenit. Nastoupila proto základní sestava. I přes nervózní začátek a spoustu zkažených přihrávek prostějovští soupeře přehráli pestrou hrou a přesným zakončením, zejména pak chlapecké části týmu.

Střelci zápasu:

KK Brno: Čarvaš (1)

SK RG Prostějov - Podhorný (3), Buriánek (2), Lorencová (1), Valenta J. (1)

M056  KK Brno - KCC Sokol České Budějovice 1:4 (1:1)

Koše: Sahatciu – Pezová, Součková 2, Pšenička

M058   SK RG Prostějov - KCC Sokol České Budějovice 6:4 (1:2)

Ve druhém zápasu čekal na domácí těžší oříšek. Budějovice rychlou střelou z větší vzdálenosti otevřely skóre a asi po 5 minutách přidaly další koš a vedly 2:0. Tento náskok může být v této kategorii rozhodující, prostějovští však nesklopili hlavy a po bojovném výkonu do poločasu alespoň jednou skórovali.

Po střídání stran jsme ihned vyrovnali, Budějovice však vzápětí opět skóre zvýšily. Přetahovaná pokračovala až do stavu 4:4, kdy se celku Prostějova konečně podařilo jít do vedení a tento náskokpojistili dalším košem asi 2 minuty před koncem. Hosté už nenašeli dostatek sil a tak prostějovští mohli slavit další cenné vítězství.

SK RB Prostějov - Ošťádal (2), Horká (1), Lorencová (1), Podhorný (1), Valenta (1)

KCC Sokol České Budějovice - Kortus (3), Klimeš (1)