VKC Kolin - OREL HSS 14:13
    NC Benfica (POR) - Trojans 15:8
    Boeckenberg KC (BEL) - Barcelona 40:15
    PKC (NED) - SG Pegasus 46:12

Kolin ve svém zápase výborně bránil (kapitán VKC Kolín Matěj Kubíček skvěle dokázal ubránit největší hvězdu ruského mistra Dmitrije Kazakchova a dovolil mu pouze třikrát skórovat), ale nervozita svazovala ruce kolínských hráčů v útočném počínání. Reakce na obranu doskoku na vybrané hráče se dařila pouze se střídavými úspěchy, a tak se skóre zápasu vyvíjelo velmi pomalu. V poločase prohrával Kolín 5:6 (škoda neproměněné penalty za stavu 3:4).

Do druhého poločasu vstoupili kolínští reprezentanti lépe a prakticky po celou dobu vedli. Za stavu 12:9 mohli své vedení definitivně pojistit, ale další neproměněná penalta dala ještě šanci ruským mistrům, kteří dokázali snížit na rozdíl jediného koše, ale to bylo z jejich strany vše a kolínští tak mohou slavit postup do semifinále, kde sestřetnou s aktuálně asi nejlepším týmem světa PKC Papendrecht.

Díky dnešnímu vítězství, po kterém už nemůže skončit hůře než na čtvrtém místě, zajistil VKC Kolín dobré výchozí postavení pro Mistra ČR 2014, který opět bude nasazen a nebude muset absolvovat předkolo v rámci Europa Cupu 2015, který se bude konat Rusku.