Okénko do Korfballeague – 6.kolo

Další kolo nejvyšší nizozemské soutěže nepřineslo změny na čele, kde zůstává stále stejné duo bez ztráty bodu – PKC a TOP, a ani a na konci tabulky, které stále okupuje tým Nic. bez získaného bodu.

PKC – Nic.  32:22
Tým Nic. přijel na půdu úřadující mistra Nizozemska v pozici posledního týmu Korfballeague a podal bojovný výkon a předvedl dokonce svůj nejlepší střelecký počin letošního ročníku, ale ani 22 košů nemělo velkou šanci na úspěch proti rozjetému PKC. Za první tři minuty zápasu se trefili do koše všichni muži v dresu PKC a rázem domácí vedli 4:0, v poločase pak již 19:11. Na začátku druhého poločasu Nic. rychle snížil na 19:14, ale domácí tým si vzal svůj náskok zpět a bez komplikací dokráčel k šestému vítězství. Zajímavostí je jistě 5 košů nestárnoucí domácí hvězdy Mady Tims, která i v 37 letech patří mezi nejlepší hráčky a na druhé straně je třeba zmínit i 3 koše německého reprezentanta Svena Müllera, které jsou zatím jeho nejlepším střeleckým výkonem v Korfballeague.

Dalto - Blauw Wit 27:27
Asi nejkvalitnější zápas šestého kola nakonec neměl vítěze, ale jak po zápase říkal Bart Nieuwenweg – nejlepší střelec domácích s osmi koši, domácí mohou mít pocit, že bod ztratili, neboť dvě minuty před koncem vedli o tři koše 27:24. Hosté dokázali srovnat pár vteřin před koncem zápasu, kdy vyrovnávací koš dával střídající Frank Mostard, který v tomto týdnu oslavil dvacáté první narozeniny, ale hlavní postavou modrobílých byl, jako již tradičně, Gerald van Dijk, který zaznamenal 9 košů a mohl na konci zápasu být spokojen nejen se svým výkonem, ale rovněž se získaným bodem pro Blauw Wit do tabulky Korfballeague.

KZ  - DVO  19:22
Za domácí tým KZ nastoupil, po delší pauze zaviněné zraněním, reprezentant Rick Voorneveld a byl velmi platným hráčem. V poslední minutě prvního poločasu vyrovnával na poločasových 10:10 a čtyři minuty před koncem dvěma koši po sobě na 18:18.  Pak ale zaúřadovali ostrostřelci v dresu DVO – Jos Roseboom (na obrázku) a Momo Stavenuiter (oba dali v zápase po 6 koších), kteří zařídili vítězství DVO a jeho posun na páté místo tabulky. Za zmínku stojí i zranění rozhodčího Jana Henka Hoeksma (pískal mimojiné i zápas o třetí místo na World Games 2013), které mu nedovolilo zápas dokončit a poslední minuty tak musel řídit asistent rozhodčího Martijn Bor, což pro něj bylo premiérové vystoupení v roli hlavního rozhodčího v Korfballeague.

OVVO - Fortuna 14:17
Ve střelecky nejchudším zápase kola (oba týmy nedaly dohromady ani tolik košů, jako PKC ve svém zápase) se radoval nakonec tým Fortuny, který se díky vítězství posunul na třetí místo tabulky, ze kterého však ztrácí na vedoucí dvojici již 4 body. V poločase vedli hosté 8:9, ale ihned po změně stran se dvěma donáškami dostali do vedení 10:9 domácí. Vyrovnávající koš vstřelil Tim Heemskerk (s 5 koši nejlepší střelec zápasu) a stav 10:10 byl poslední vyrovnaný. V dalším průběhu odskočila Fortuna až na rozdíl 5 košů, což bylo, v tomto střelecky chudém zápase, rozhodující.

LDODK - TOP 21:26
TOP přijel hájit svou neporazitelnost na půdu ambiciózního celku LDODK, který má ve svých řadách dva střelce ze špičky tabulky střelců (Erwin a André Zwartovi). A opět to byli zejména oni, kdo vedoucímu týmu tabulky zle zatápěli a díky jejich výkonu vedli domácí v poločase 12:11. Hned na začátku druhého poločasu zvyšoval Erwin Zwart (v zápase celkem 8 košů) již na 13:11, ale TOP reagoval rychle a během sedmi minut otočil na 14:18 a již domácí do vedení nepustil. Skvělý zápas odehrála v dresu TOP Celeste Split – reprezentantka Nizozemska, která skórovala sedmkrát a zaznamenala nejlepší dámský střelecký výkon letošního ročníku.