Okénko do Korfballeague – 5.kolo

Páté kolo završilo náročný týden pro hráče Korfballegue, když  hráli v systému sobota-středa-sobota, a tak absolvovali tři zápasy v osmi dnech. Neporazitelnost si i po pátém kole udrželi oba týmy z čela tabulky – PKC i TOP, které dokázaly vyhrát všech 5 listopadových zápasů.

PKC - OVVO  29:22
Tým PKC vstoupil do zápasu pátého kola mnohem lépe než do předchozích a svého soupeře doslova drtil a nepovolil mu téměř nic. Již v 17.minutě vedl rozdílem deseti košů, a to 13:3 a výrazné vedení si udržel až do poločasu, kdy oba týmy odcházely do šaten za stavu 18:9. Podobný průběh byl i ve druhém poločase a domácí tým PKC tak zvítězil i ve svém pátém zápase letošního ročníku Korfballeague. Za tým OVVO se střelecky blýskl Gert Vater – rodák z Maarssenu, který v únoru oslaví 25.narozeniny, byl nejlepším střelcem zápasu s devíti koši, ale ani jeho skvělý výkon nestačil týmu OVVO k bodovému zisku.

Blauw Wit - KZ 21:21
Opakování zápasu o třetí místo z minulého ročníku Korfballeague tentokráte vítěze nemělo. Blauw Wit se tradičně opíral o svá střelecká esa – Geralda van Dijka a Marca Broera, kteří shodně zaznamenali po pěti koších a ještě ve 42.minutě vedl 21:17 a vypadalo to, že jasně kráčí za vítězstvím. Poslední minuty zápasu však patřily mladíkům v dresu KZ, kteří normálně plní roli náhradníků hvězd typu Kuipers, Bakker či Voorneveld. A právě tito hráči Jordi Pasma a Stijn van der Vegt dokázali během šesti minut vyrovnat skóre na 21:21. V posledních dvou minutách zápasu již zbyl čas pouze na time-outy, ale ani rady trenérů již výsledek změnit nedokázaly.

Nic. - Dalto  17:22
Domácí tým nedokázal získat první bod či body ani v pátém kole a zůstává tak na posledním místě, i když bojoval a dokázal několikrát smazat náskok Dalta – z 5:10 na 10:10 v prvním poločase a z 11:14 na 14:14 v poločase druhém, ale na více již mu síly nezbyly. Dalto opět předvedlo solidní týmový výkon a opět každý člen týmu dokázal skórovat – díky tomu se drží na postupových příčkách do play-off, aktuálně dokonce na třetím místě za vedoucím duem neporažených týmů.

DVO - LDODK 25:21
DVO ve svém domácím stánku nerado rozdává body a platilo to i v tomto důležitém zápase týmů ze středu tabulku. Dvě minuty před poločasem vedli domácí 16:11, ale hostující tým LDODK orámoval přestávku pěti koši – André Zwart a Erwin Zwart (oba se již v tabulce střelců posunuli na přední příčky) dokázali během pěti minut vyrovnat na 16:16, na což domácí trenér Jacko Vermeer reagoval okamžitě oddechovým časem a zapůsobilo to skvěle a domácí DVO rychle zpět vedlo 20:16 a již své vedení nepustilo.

TOP - Fortuna 31:19
Hosté vstoupili do zápasu velmi dobře a ve třetí minutě zápasu vedli 1:3, ale bylo naposledy v tomto duelu. Již v 10.minutě zvyšovala z volného hodu Celeste Split, reprezentantka Nizozemska v domácím dresu, na 10:4 a do poločasu ještě skóre narostlo na 17:8. Ve druhém poločase již nebylo o vítězi zápasu žádných pochyb, a tak oba trenéři vystřídali po čtyřech hráčích a dali tak příležitost náhradníkům okusit perfektní atmosféru Korfballeague. Nejlepším střelcem zápasu byl další reprezentant v dresu TOP Mick Snel (na obrázku), který zatížil konto Fortuny osmi koši.