5. kolo ČKE: SK RG Prostějov vs. KK Brno

SK RG Prostějov - KK Brno 14:18 (5:8)

V sobotu 30.11.2013 do Prostějova dorazil pátý soupeř v této sezóně - tým z Brna.

Do zápasu, ostatně jako už tradičně v této sezóně, prostějovští nastoupili s chybějícími články k optimální sestavě. I tak do něj vstoupili velmi úspěšně, dostali se do vedení 2:0 a poté i 4:2. Bohužel v první polovině zápasu se střelecky dařilo jen jedné domácí čtveřici, kdežto druhá se v útoku trápila. Přesto byl poločas vyrovnaný až na posledních 5 minut, kdy brněnští získali tříbodový náskok.

V druhém poločase se domácí snažili co nejvíce kontrolovat hru a zároveň soupeře pustit co nejméně do jakékoli akce. Toto se jim dařilo, což vedlo ke snížení rozdílu skóre na jediný koš 10:11. Brněnští se však nevzdávali a využívali šancí, které jim prostějovští dovolili. A to zejména v posledních 10 minutách, kdy si hosté vybojovali náskok čtyř bodů a toto vedení si podrželo až do konce.

Střelci:

SK RG Prostějov: Lešanská 3, Marek T. 1, Snášelová, Vyroubal 6; Galíček, Uherka 3, Nasadilová 1, Šťastná;