Český pohár žáků - Náchod

V pátek 7.6. přivítali náchodští pořadatelé 16 týmů ve třech kategoriích, aby se přes víkend utkali o Český pohár.

MINIŽÁCI

Přijela tři družstva minižáků, aby soutěžila v týmové soutěži, ve střelecké soutěži a nakonec završila pěkný víkend turnajem v monokorfbale.

Ve dvoukolovém turnaji zvítězilo družstvo Kutné Hory před Prostějovem a Náchodem.

Střelecké soutěže, kterou nazýváme pracovně soutěží Radka Honzíčka (poprvé se hrála na turnaji v Kolíně) se účastnilo 9 tříčlenných družstev. Konečné pořadí: 1. Kutná Hora B; 2. Náchod A; 3. Kutná Hora A; 4. mix; 5. Náchod B; 6. Prostějov; 7. Kutná Hora C; 8. Náchod C; 9. Brno

V neděli se hrál turnaj v monokorfbale  za účasti 9-ti týmů: 1. Kutná Hora A; 2. Prostějov; 3. Kutná Hora B; 4. Náchod A; 5. Náchod B; 6. Brno; 7. Náchod D; 8. Náchod C; 9. Prostějov B Soutěž řídil Radek Honzíček a Jaroslava Pavlovičová.

MLADŠÍ ŽÁCI

Do soutěže mladších žáků se přihlásilo 8 týmů: Šenov A+B , Kutná Hora, Prostějov, Náchod, České Budějovice, Kolín, Brno.

Během dvou dnů sehráli mladší žáci celou řadu zápasů v jejich průběhu byly jasně znát získané zkušenosti.

Konečné pořadí: 1. Šenov A; 2. Kutná Hora; 3. Prostějov; 4. České Budějovice; 5. Náchod; 6. Šenov B; 7. Kolín; 8. Brno

Ve střelecké soutěži, která proběhla jako soutěž o krále penált bylo toto pořadí: 1. Beran Vítek, 2.Zítková Petra, 3.Lorencová Nikola

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci se účastnili v počtu 5 týmů: Náchod, Prostějov, Kolín, Šenov, Brno.

Také starší žáci sehráli celou řadu zajímavých zápasů.

Konečné pořadí: 1. Prostějov; 2. Šenov; 3. Náchod; 4. Kolín, 5. Brno

V soutěži o krále penált zvítězil: 1.Štefák Daniel; 2. Lorencová Kateřina, 3. Jemelíková Vendula

Celou soutěž  odpískali i tito rozhodčí : Marek Tomáš, Hornych Michal, Slíva Petr, Šimek Jan, Jirmanová Pavlína, Hurdálková Denisa, Štěpařová Kateřina, Paďouk Jan

Na turnaji byl přítomen předseda komise rozhodčích Martin Uherka, trenér reprezentace mládežnických týmů Henie Bass a Stanislava Sovová.

Na závěrečném ceremoniálu připomněl Henie výročí IKF a podpořil děti v jejich úsilí učit se dál a trénovat s cílem probojovat se do reprezentačních týmů.

Turnaj se konal v pěkném prostředí základní školy na Plhově, za podpory města Náchoda- evropského města sportu 2013.

Turnaj organizovali a vedli členové korfbalového oddílu PKC Náchod a rodiče náchodských dětí. Stravování zajistila školní jídelna,ubytování poskytla Základní škola Náchod – Plhov.  Celý turnaj proběhl bez zranění a za příjemného počasí.

Fotky z turnaje: http://pavlovicova.rajce.idnes.cz/CESKY_POHAR_NACHOD_8-9.6.2013/

Autorka článku: Jaroslava Pavlovičová